1. Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca grudnia – adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo. Po Mszy św. o godz. 7.30 Zmiana Tajemnic w Różach Różańcowych kobiet i mężczyzn, o godz. 16.30 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Nieszporów. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które składają dzisiaj ofiary na ręce Rady duszpasterskiej na organy i wpłacają na nasze konto parafialne. Bóg zapłać! kierujemy do tych, którzy ofiarą do puszki wspomagają ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie. Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

2. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.30 – pod hasłem w Domu Królowej Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej. ok. 18.30 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztami w niedzielę o godz. 12.30. Następna możliwość chrztu dzieci w II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 12.30. Spowiedź święta w naszej parafii przed Bożym Narodzeniem w poniedziałek 19 Grudnia.

4. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, uchronił Ją od grzechu pierworodnego. Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z każdym grzechem. W naszym kościele Msze Święte o godz. 6.30 i po południu o 15.30 i 17.30.- poświęcenie medalików dzieciom z klasy III zapraszamy dzieci i rodziców. W Bukowie Msza św. o godz. 16.30. Tego dnia możliwość wsparcia przez ofiarę Radia Maryja i Telewizji Trwam – w Jubileusz roku 25 – lecia powstania i służby szczególnie ludziom chorym i cierpiącym i samotnym.

5. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas: „Głodni Miłosierdzia”- poprzez pobranie świecy i złożenie ofiary /powyżej 5 zł/. Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i Kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które przekażemy ubogim. Pamiętamy słowa Pana Jezusa - „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.”

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej nr. nieparzyste do Wiaduktu za sprzątanie kościoła. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ul. Świątnicka, ul. Myślenicka od p. Zapotocznych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Bardzo cenne artykuły o przeżywaniu świętego czasu Adwentu i o świętych tego tygodnia.

8. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Wtorek 06.12. - św. Mikołaja, biskupa – patrona dobroci.
Środa 07.12. - św. Ambrożego, biskupa, doktora Kościoła.

9. Wszystkim życzymy opieki Maryi Niepokalanej w nowym tygodniu Adwentu.

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128