1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na Mszach św. poświęcamy opłatki, które P. Kościelny i P. Organista rozniosą po naszych rodzinach. To szczególny znak jedności z naszą parafią. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji – to części ich wynagrodzenia za pracę. Zapraszamy o godz. 16.30 do udziału Nieszporach.

2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest pięknym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. We wtorek po Mszy św. spotkanie Zespołu Charytatywnego naszej parafii.

3. Odprawiamy Mszę o Najśw. Maryi Pannie, tak zwane Roraty, które z Matką Częstochowską przygotują nas do Świat. Do licznego udziału o godz. 17.30 zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Także codziennie rano o 6.30 tych, którzy lubią i mogą. Jutro dzieci otrzymają planszę podobną do dekoracji w kościele i codziennie obrazki do niej, robiąc serduszka będą mogły zabrać figurę Matki Bożej, aby modlić się w rodzinach.

4. Przyszła druga niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze.

5. Pamiętajmy o wsparciu najuboższych zwłaszcza dzieci, choćby przez pobranie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Caritas – świece otrzymaliśmy po 5 zł, kto złoży większą ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzebujące dzieci. Świece od przyszłej niedzieli.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: dzieci, młodzież i dorosłych we czwartek od godz. 16.00, także w Bukowie o 16.30 wystawienie Jezusa, adoracja i Msza św. W piątek od 6.00 i 15.30 spowiedź młodzieży i dorosłych. We czwartek i w piątek od 16.30 adoracja. W I piątek w czasie Mszy o 17.30 modlić ze wszystkimi grupami. W I sobotę zwracając się ku Niep. Sercu NMP, jak Św. Jan Paweł II modlimy się o święte życie rodzin, a także o Błogosławieństwo dla rodziców oczekujących narodzin dzieci, których szczególnie zapraszamy. Od godz. 16.30 adoracja, Różaniec prowadzony przez Róże, modlitwy i Msza św. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

7. W przyszłą pierwszą niedzielę grudnia po Mszy o godz. 7.30 Zmiana Tajemnic w Różach Żywego Różańca kobiet i mężczyzn. Prosimy, także jak co miesiąc o szczególne ofiary z rodzin na ręce Rady Duszpasterskiej na organy. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się we Mszach za Parafian.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Celiny i ul. Osiedlowej za sprzątanie świątyni i ofiarę na Kościół – 230 zł.. Za zielone gałązki na ołtarze Panu Krzysztofowi Karskiemu, P. Kościelnemu z małżonką za układanie, rodzinie Emilii Szafrańskiej za wieniec. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ul. Krótkiej, Markoszów, Świątnickiej- numery nieparzyste do Wiaduktu.

9. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie z Adwentowymi dodatkami. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięczniki Msza, Posłaniec i Różaniec

10.W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
Środa 30.11. - Święto św. Andrzeja Apostoła.
Sobota 03.12. - Św. Franciszka Ksawerego, kapłana

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895