1. 15 niedziela zwykła. Zapraszamy dzisiaj o g. 16.30 na Nabożeństwo Nieszporów.
Po Wieczornej Mszy św. Spotkanie Rady Duszpasterskiej. Dziękujemy za ofiary na organy w kwocie 4790 złotych, złożone na ręce Rady duszpasterskiej. „Bóg zapłać”, tym którzy składają ofiary indywidualnie i na konto parafialne.

2. W piątek - trzeci miesiąca, po Mszy porannej i przed wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – przed Ołtarzem Jezu Ufam Tobie. Zachęcamy do uczczenia relikwii Św. Siostry Faustyny. Wypraszajmy miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

3. W sobotę 16 lipca w liturgii – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel –  od Szkaplerza - znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju. Po Mszy św. porannej i o g.17,30 - jak co miesiąc uczczenie relikwii, modlitwy: podziękowania i prośby przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła, który nosił szkaplerz – znak oddania Maryi. Prosimy składać intencje tych modlitw na kartkach przy ołtarzu relikwii.

4. Duchowo - przez modlitwę i organizacyjnie przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży.

5. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przebywają na wakacjach. Wypoczywającym życzymy błogosławionych urlopu.

6. Polecamy wszystkim dobrą lekturę pism katolickich na czas wakacyjny, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną. Można je nabywać wychodząc z Kościoła przy stolikach.

W Kalendarzu Liturgicznym wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:

11 VII w pon. - Święto. św. Benedykta, opata, patrona Europy.
12 VII wtorek - Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męczennika
13 VII środa .- Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.
15 VII piątek - Św. Bonawentury, biskup i doktor Kościoła.

Składamy podziękowanie rodzinom z Chorowic – wsi części I od p. Mrożków do p. Drożdżów za sprzątanie świątyni. Do troski o Kościół w sobotę od g. 8,00 zapraszamy Chorowice wieś – cz. II od p. Ożogów, koło drogi na Skawinę.

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128