1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszach Świętych błogosławienie palm, a o godzinie 11:00 uroczysta procesja od dzwonnicy wokół kościoła. Droga Krzyżowa po Mszy o godz. 12.15 - Dziękujemy naszemu parafianinowi Wojciechowi Strzebońskiemu, za prowadzenie tego nabożeństwa. Gorzkie Żale, o godz. 16.00.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii o godz. 18.00. Będzie to nasza modlitwa w intencji Ojczyzny, dar pojednania społecznego, w obronie życia każdego człowieka.
 3. W tym tygodniu dostarczymy paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz osobom z naszego Zespołu Charytatywnego Caritas, dzięki którym dary będą przekazane potrzebującym.
 4. Okazja do spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, w godzinach 6:00 do 6:30 i od 17:00 do 18:00. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7:00 do 9:00. Adoracja Pana Jezusa od godziny 17:30. Msza Święta o godzinie 18:00.
 5. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Przeżywamy wtedy pamiątkę, ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”. Do godz. 22.00 - czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrójcu.
 6. Wielki Piątek- to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godziny 7.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15:00, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 - Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego. Zapraszamy do całonocnego czuwania wiernych według harmonogramu, przy asyście naszych Ochotniczych Straży Pożarnych. Program czuwania na folderach, w gablocie parafialnej, na stronie internetowej parafii.
 7. W Wielką Sobotę- Ciało Pana Jezusa przebywało w grobie. Na pamiątkę czuwamy i adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim przez cały dzień do godz. 18:30. W tym roku błogosławienie pokarmów będzie w kościele w Mogilanach, od godz. 10.00 do 14.30 – co pół godziny. Wokół Kaplicy w Chorowicach i w Szkole w Konarach o godz. 11.00. W Kaplicy w Bukowie i we Włosani (obok posesji państwa Sułowskich) o godz. 11.30. Wieczorem świętujemy już Zmartwychwstanie Pana Jezusa. O godzinie 19:00 Liturgia Wigilii Paschalnej - poświęcenie ognia, uroczysty Exultet, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy świece, Eucharystia i procesja rezurekcyjna.
 8. W Niedzielę Wielkanocną cieszymy się obecnością Zmartwychwstałego Pana Jezusa pośród nas. Możemy Go spotkać między innymi poprzez wspólne rodzinne wielkanocne śniadanie w naszych domach i na Uroczystych Mszach Świętych w Mogilanach o godzinie: 7:30, 9:30, 11:00, 17:00. W Bukowie o godz. 8:30. Nieszpory o godz. 16.30. Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę.
 9. W Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem w Wielki Poniedziałek po Mszy wieczornej.
 10. Wczoraj w Sanktuarium św. Jana Pawła II, został pobłogosławiony do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej nasz parafianin Paweł Kuborek. Gratulujemy mu tej posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Zachęcamy, aby chorzy z naszej parafii chętniej przyjmowali Komanie świętą w niedzielę, zanoszoną przez nadzwyczajnych szafarzy. Wystarczy tylko zgłosić takie pragnienie. W naszej parafii mamy trzech nadzwyczajnych szafarzy. Także wczoraj Ks. Dziekan Jan Antoł, pobłogosławił do posługi Słowa Bożego – Lektora, 6 ministrantów z naszej parafii. Cieszymy się że będą czytać Słowo Boże. Życzymy im owocnej posługi przy ołtarzu.
 11. Dziękujemy rodzinom z Chorowic z rejonu: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las, za ofiarę 970zł na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Chorowic - Wieś część I od p. Mrożków do p. Drożdżów. Do składania ofiar wrócimy po Świętach Wielkanocnych.
 12. Przy kościele zostały usunięte jałowce, które powodowały zawilgocenie ściany kościoła. W tym miejscu został wykonany skalniak z Figurą Matki Bożej. Dziękujemy za podjęte prace panu Adamowi Stankowskiemu – kościelnemu, p. Krzysztofowi Karskiemu, p. Józefowi Najdrowi z Mogilan, p. Czesławowi Czechowskiemu, panom ze Słowacji za przywiezienie i ustawienie kamieni.
 13. Całej Rodzinie Parafialnej życzymy dobrego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego -Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, dzięki licznemu udziałowi dzieci, młodzieży i dorosłych w Liturgii Świętej.
 14. W minionym tygodniu zmarła: śp. Władysława Cebularz, z Mogilan jej pogrzeb w poniedziałek, o godz. 13.30 – Różaniec, o 14.00 Msza. „Dobry Jezu…”
606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093