1. W drugim Dniu Wielkanocy przeżywamy radość z obecności Chrystusa Zmartwychwstałego wśród nas. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, w Bukowie o 8.30. Dzisiejsza ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

2. „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego: księżom wikariuszom Rafałowi, Wojciechowi, rodakowi ks. Marcinowi - za przygotowanie Triduum i celebracje, nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej Krzysztofowi, Jerzemu, Pawłowi, panu kościelnemu Adamowi z małżonką, panu organiście Markowi z naszym chórem „Mogilanum”, Pani Beacie, za przygotowanie ciemnicy i grobu Pana Jezusa, służbie liturgicznej – lektorom i ministrantom, dorosłej scholii za śpiew, czytającym i śpiewającym, niosącym feretrony, baldachim, świece. Dziękujemy naszym Ochotniczym Strażom Pożarnym - za czuwanie przy Grobie Jezusa, pocztom sztandarowym, panu Markowi Surówce z rodziną za dar świec do grobu, panu Stanisławowi Kucińskiemu z Konar, za dar woskowego Paschału i świec do kościoła, państwu Panek z Włosani, za dar kwiatów–Kalii do grobu. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w tej pięknej Liturgii!

3. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy i Nowennę z codzienną Koronką do Bożego Miłosierdzia, która przygotowuje nas do Niedzieli Miłosierdzia. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Pana Jezusa i Nowennę na zakończenie tej modlitwy, następnie Msza święta o godz. 18.00.

4. W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek spowiedź od godz. 17.00 i adoracja- Godzina Święta – dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa, w intencji powołań. Msza Święta w Bukowie o godz. 17.00, pół godziny wcześniej adoracja i spowiedź.
W piątek spowiedź od 6.00 do 6.30 i od 16:00. Adoracja od godz. 17.00. Kandydaci do bierzmowania z klas 7 SP uczestniczą w Mszy Świętej o godz. 18.00, a po niej w katechezie.
W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Od godziny 17.00 Adoracja i modlitwa z Różami Różańcowymi – wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i w intencji rodziców oczekujących potomstwa.

6. W Niedzielę Miłosierdzia Koronka po każdej Mszy Świętej. Po porannej Mszy Świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
W pierwszą niedzielę marca Rada Duszpasterska zebrała 15 940 złotych. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary przy kościele i wpłacane na konto. Po Świętach rozpoczniemy kolejny etap budowy. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na Kaplicę.

7. Jako wasi duszpasterze, dziękujemy za odwiedziny zmarłych na naszym cmentarzu, za piękne wielkanocne dekoracje, zapalone znicze i dar modlitwy. To znak waszej pamięci i miłości do tych którzy poprzedzili nas do nieba.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej – tak pięknie opisującej tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa.

9. Dziękujemy rodzinom z Chorowic, Wieś część I za ofiarę 1030 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. W przyszłą niedzielę o taka ofiarę prosimy rodziny z Chorowic, Wieś część II, od p. Ożogów koło drogi na Skawinę.

10. Wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech radość wielkanocnego poranka wypełni Wasze serca.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088