1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc Sierpień. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu oraz do abstynencji na ten czas. O godzinie 16:30 zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Litanią do Krwi Chrystusa.
 2. W pierwszą niedzielę miesiąca lipca Rada Duszpasterska zebrała 16 160 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
 3. W Środę przypada „Odpust Porcjunkuli”, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sakrament spowiedzi w czwartek od 17:00, w piątek 6:00-6:30 i 16:30 – 18:00. W te dni wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00. W Czwartek na zakończenie adoracji modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, w piątek będziemy wynagradzać za grzechy nasze i całego świata odmawiając Litanie do Serca Pana Jezusa, w sobotę Róże Różańcowe odmówią różaniec w intencji naszych Rodzin i Rodziców oczekujących potomstwa. Chorych
  z Panem Jezusem odwiedzimy w ich domach w pierwszą sobotę miesiąca września. Gdyby była taka potrzeba w każdej chwili można prosić kapłana do chorego.
 5. W przyszła niedzielę od 6 – 11. Sierpnia, wyrusza z Krakowa 43 Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zachęcamy do zapisania się i uczestnictwa w tych rekolekcjach w drodze. Dokładne informacje na plakacie.
 6. Młodzież i dorosłych zachęcamy do duchowej łączności z Młodzieżą z całego świata w Lizbonie. Naszą parafię też reprezentuje młodzież z Oazy. O możliwości medialnej łączności możemy dowiedzieć się z plakatów w gablocie parafialnej.
 7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickie – to okazja do pogłębienia naszej wiary i wiedzy religijnej.
 8. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy w:

Wtorek 01. 08. – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dr Kościoła.
Piątek 04.08. – św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów.

 1. Wszystkim Przeżywającym imieniny, urodziny życzymy wielu Łask Bożych.
 2. Dziękujemy rodzinom z Konar – Grudza część 1, za ofiarę 930 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Konar – Wieś, od Mogilan środek wsi, koło Pętli, nowe domy w kierunku ul. Zielonej, nowe domy od nr 253 wzwyż, od 260 – 269, Skrzyszów od 4 - 8. W przyszłą niedzielę rodziny z Konar – Spółdzielnia, pod Figurą, Glinik.
 3. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Karolina Sularz z Mogilan . „Dory Jezu…”
606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088