1. Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Po każdej Mszy Świętej modlimy się za kierowców i błogosławimy pojazdy. Wychodząc z kościoła u ministrantów można pobrać breloczki, obrazki z modlitwami do naszych samochodów. Składana przy wyjściu z kościoła ofiara jest przeznaczona dla misjonarzy na środki transportu - „Bóg zapłać!”. Dzisiaj o godz. 16.30 Adoracja Pana Jezusa, zakończona Litanią do Krwi Jezusa.

 2. Nowenna do św. Bartłomieja Apostoła w najbliższy poniedziałek. W sobotę 28.07. Nowenna do św. Michała Archanioła.

 3. W okresie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy świętej, czynionym dobru, aby łaska Boża była z nami w tym czasie.

 4. W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo w:
  Poniedziałek - św. Kingi, zakonnicy.
  Wtorek - święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców.
  Środa - św. Joachima i Anny – rodziców NMP – modlimy się w tym dniu jak zachęca nas Papież Franciszek, za nasze babcie i dziadków.
  Piątek - św. Szarbela, kapłana.
  Piątek - św. Marty, Marii i Łazarza.
 1. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów. Życzenia kierujemy, do Pana Krzysztofa – organisty z Bukowa, do nadzwyczajnego szafarza Komunii – Krzysztofa Pierożka. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

 2. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać naszą wiarę i wiedze religijną.

 3. Dziękujemy rodzinom z Konar– Grudza, część: Dolna, za ofiarę 1200 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Konar – Grudza, część: Górna. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Konary – Wieś, od Mogilan środek wsi, koło pętli, nowe domy w kierunki ul. Zielonej, domy od nr 252 wzwyż, od 260 – 269, Skrzyszów od 4 – 8.

 

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896