1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszach Świętych pobłogosławienie palm, o godzinie 11:00 uroczysta procesja od dzwonnicy wokół kościoła. Na tej Mszy świętej zostanie przyjętych i pobłogosławionych 16 nowych ministrantów do służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Dziękujemy Księdzu Rafałowi – opiekunowi służby liturgicznej za ich przygotowanie. Gratulujemy im samym i ich rodzicom za zachętę i  Po Mszy nagrodzimy wykonawców palm.  Ostatnia Droga Krzyżowa po Mszy godz. 12.15 - Dziękujemy naszemu parafianinowi Wojciechowi Strzebońskiemu za prowadzenie tego nabożeństwa. Ostatnie Gorzkie Żale, o godz. 16.00. Dziękujemy Ks. Prof. Stefanowi Koperkowi – naszemu rodakowi za prowadzenie tego nabożeństwa i piękne kazania pasyjne. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Po porannej Mszy zmiana tajemnic różańca.

 2. Zapraszamy dzisiaj na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii o godz. 18.00. Będzie to nasze podziękowanie za dar św. Jana Pawła II w 18 rocznice Jego śmierci i duchowa jedność z tymi którzy bronią Jego osobę. Możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy. Bóg zapłać.

 3. W tym tygodniu dostarczymy paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz osobom z naszego Zespołu Charytatywnego Caritas, dzięki którym dary będą przekazane potrzebującym.

 4. Okazja do spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, w godzinach 6:00 do 6:30 i od 17:00 do 18:00. Adoracja Pana Jezusa od godziny 17:30. Msza Święta o godzinie 18:00. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty spowiedź od godz. 7.00 – 9.00.

 5. Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Przeżywamy wtedy pamiątkę, kiedy Pan Jezus ustanowił w Wieczerniku sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy wieczornej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”. Od godz. 19.00 do 22.00 - czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrojcu.

 6. Wielki Piątek- to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i możliwość indywidualnej modlitwy od godziny 7.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15:00, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00; adoracja Krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego. W tym roku będzie całonocne czuwanie wiernych i naszych Ochotniczych Straży, według harmonogramu. Program czuwania jest na zabranych do domów folderach i w gablocie parafialnej.

 7. Wielką Sobotę- Ciało Pana Jezusa przebywało w grobie. Na pamiątkę czuwamy i adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim przez cały dzień do godz. 17:30. W tym roku poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce w kościele w Mogilanach, od godz. 10.00 do 15.30 - co godzinę. Wokół Kapicy w Chorowicach i w Szkole w Konarach o godz. 11.00. W Kaplicy w Bukowie i we Włosani (obok posesji państwa Sułowskich) o godz. 11.30. Wieczorem świętujemy już Zmartwychwstanie Pana Jezusa. O godzinie 18:00 w naszym kościele uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, uroczysty Exultet, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy świece, Eucharystia i procesja rezurekcyjna.

 8. Niedzielę Wielkanocną cieszymy się obecnością Zmartwychwstałego Pana Jezusa pośród nas. Możemy Go spotkać między innymi poprzez wspólne rodzinne wielkanocne śniadanie w naszych domach i na Uroczystych Mszach Świętych w  Mogilanach o godzinie: 7:30, 9:30, 11:00, 17:00. W Bukowie o 8:30. Nieszpory o godz. 16.30.

 9. Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem w Wielki Poniedziałek po Mszy wieczornej.

 10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Parkowe Wzgórze, za ofiarę 850 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Chorowic z rejonu: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las. Do składania tych ofiar wrócimy po Świętach Wielkanocnych.

 11. Całej Rodzinie Parafialnej życzymy dobrego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego -Tajemnicy Męki, Śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa przez liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych w  Liturgii Świętej.

 12. W minionym tygodniu zmarli: śp. Stanisław Starzyk, z Konar, śp. Marian Targosz, z Krakowa, jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.30 - Różaniec, o 15.00 Msza; śp. Jan Szczurek, z Konar – pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 - Różaniec, o 13.30 Msza; śp. Lucyna Krawczyk, z Mogilan jej pogrzeb w środę, o godz. 14.30 – Różaniec, o 15.00 Msza. „Dobry Jezu…”
607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116