1. W 5 Niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże i obrazy, aż do liturgii Wielkiego Piątku. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz.11.00. Przy ołtarzu św. Franciszka możemy zabrać do naszych domów baranka wielkanocnego z Caritas i złożyć dary na potrzebujących z naszej parafii.
  2. Przeżywamy zakończenie Rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy Bogu za łaski tego świętego czasu i wszystkim którzy w nich uczestniczyli. Naszą wdzięczność i podziękowanie wyrażamy Rekolekcjoniście - Księdzu Ryszardowi Gackowi, z Krakowa, za trud głoszenia świętych rekolekcji, świadectwo swojej wiary i ukazanie nam jak iść za Jezusem – naszym Panem i Zbawicielem. Równocześnie życzymy Mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Ofiara składana dzisiaj na tacę przeznaczone na cele rekolekcji. Bóg zapłać! Jako duszpasterze - dziękujemy rodzicom, Dyrekcjom Szkół, nauczycielom za opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji.
  3. Droga Krzyżowa w piątek rano o godz. 7.00 rano, po południu o 17.30 dla dzieci i rodziców, a dla młodzieży o 18.45. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc. W I-sobotę miesiąca o godz. 17.00 modlitwa Różańcowa prowadzona przez Róże w intencji rodzin i naszej Ojczyzny.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańca świętego. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy świętej o godz. 11.00 - rozpocznie się przy dzwonnicy z procesją do kościoła. Po Mszy nagrodzimy palmy wykonanie w gronie rodziny. Na tej Mszy świętej nastąpi przyjęcie chłopców do wspólnoty ministrantów-  zapraszamy ich rodziców i całe rodziny. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 będziemy przeżywać Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie nabożeństwa w kościele i rozważając 14 Stacji - pójdziemy ul. Św. Bartłomieja, Słowiańską, Grodzką, Szkolną i zakończenie w naszej świątyni.
  5. W pierwszą niedzielę marca Rada duszpasterska zabrała 12 645 złotych na budowę Kaplicy. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę. Bóg zapłać! W minionym tygodniu rozpoczęliśmy już budowę. Módlmy się o Boże błogosławieństwo w pracy.
  6. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z Klas VIII, będzie 30 marca w czwartek, w kościele o godz. 18.30.
  7. Spotkanie w sprawie Pielgrzymki do Medjugorje, we wtorek 28 marca w kościele o godz. 18.30. Na spotkanie należy dostarczyć pozostałą kwotę zapłaty oraz uzupełniony kwestionariusz zgłoszenia, który można zabrać z zakrystii.
  8. Dziękuję rodzinom z Mogilan: ul. Zakopiańskiej od nr 61 do Rynku i ul. Kwiatowej za ofiarę 680 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogła złożyć rodziny z Mogilan z Parkowego Wzgórza. W przyszłą niedzielę rodziny z Chorowic z rejonu: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy i Siany Las.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych. Dodatek do Gościa niedzielnego o Męce Pańskiej w cenie 14 złotych do pobrania w zakrystii.
  10. Do niedzieli zapisy na wspólny wyjazd dla dzieci, młodzieży, służby liturgicznej i chętnych, na Mszę Krzyżma w Wielki Czwartek.
  11. W minionym tygodniu zmarły: śp. Kazimiera Klimczyk z Mogilan; śp. Jadwiga Lasek z Kulerzowa- jej pogrzeb w najbliższy piątek o godz. 12.00 na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. „ Dobry Jezu…”
608159
Dzisiaj: 104
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,135