1. Dzisiaj 2 Niedziela adwentowego czuwania. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Po Mszy porannej - zmiana tajemnic Różańca. Zapraszamy do udziału w Nieszporach godz. 16.30. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek - przy wyjściu kościołem wspomagają Ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie. Dzisiaj na ręce Rady duszpasterskiej można złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!. Dzisiaj wspominamy św. Barbarę, męczennicę. Na Mszę o godz. 11.00 zaproszone są dzieci z Klas III z rodzicami. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.30, z udzieleniem sakramentu chrztu świętego.

2. Naszych Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych, zachęcamy do udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.30 odkrywając „ze św. Joachimem, bohaterów adwentowego czuwania”.

3. 8 Grudnia, we czwartek - będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele w Mogilanach o godz. 6.30, 15.30, 17.30, a Kaplicy w Bukowie o godz. 16.30. Od godz. 12.00 do 13.00, w tym dniu Maryja prosiła o modlitwę – tak zwana „Godzina Łaski”, o tym czasie będzie otwarty nasz kościół na adorację Pana Jezusa. Zachęcamy do modlitwy w naszych rodzinach. Ofiara z tacy w tym dniu przeznaczona na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcimy dzieciom z Klasy III medaliki, prośmy rodziców, aby zakupili medaliki dzieciom, które jeszcze nie mają. Na Mszę wieczorna zapaszmy do modlitwy Koło Pszczelarzy.

4. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas - poprzez pobranie przy ołtarzu św. Franciszka świecy – Duża – 15 a Mała - 9 złotych. Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas, właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości, które przekażemy ubogim. Jest to nasz uczynek miłosierdzia.

5. Za tydzień w niedzielę Oaza będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Zapraszamy do zaopatrzenia się w ten symbol za dobrowolna ofiarą.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która ukazuje tajemnicę Kościoła.

7. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Wtorek 06.12. - św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci.
Środa 07. 12. - św. Ambrożego, biskupa, Dr Kościoła – patrona pszczelarzy.
Piątek 09.12. - św. Jana Diego, któremu Matka Boża ukazała się w Guadalupe.

8. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – ul. Spacerowa, Zakopiańska, Leszka Białego, za ofiarę 1130 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, z ul. Zakopiańskiej, Grodzkiej, Szkolnej. W przyszłą niedzielę z Mogilan, z ul. Św. Bartłomieja, Słowiańskiej. Dziękujemy parafianom Andrzejowi i Wojciechowi Ogiela, za przywiezienie zielonych gałęzi do zabezpieczenia róż.

9. W tygodniu zmarła: śp. Zofia Krzywda, pochodząca z Mogilan – „Dobry Jezu…”.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896