1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu – Nowego Roku Liturgicznego. Na Mszach św. poświęcamy opłatki, które P. Kościelny i P. Organista, rozniosą do naszych rodzin. To szczególny znak jedności z naszą parafią. Od ołtarza z naszego kościoła trafią na nasz wigilijny stół. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji – to część ich wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. Dzisiaj godz. 16.30 Nieszpory. Spotkanie istniejącej Rady duszpasterskiej dzisiaj po Mszy wieczornej o godz. 18.00.

2. Adwent - to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Razem z Maryją dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia wiary i więzi z Bogiem i bliźnimi.

3. W pierwszą niedzielę Listopada zebraliśmy 11 160 złotych na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! za waszą hojność i otwarte serca. Wychodząc z kościoła w przyszłą niedzielę na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na ten cel.

4. Msza o Najświętszej Maryi Pannie – „Roraty”, przygotuje nas do Świat Bożego Narodzenia, o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Także codziennie rano o 6.30 dla tych, którzy nie mogą popołudniu. W poniedziałek dzieci otrzymają plansze podobną do dekoracji w kościele, będziemy w tym roku odkrywać przodków Pan Jezus. Dzieci codziennie otrzymają obrazki do planszy. Robiąc serduszka będą mogły zabrać Figurę Matki Bożej, aby modlić się w rodzinach.

5. Przyszła druga Niedziela Adwentu, jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca dla należących do tej Wspólnoty. Na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci i rodziców z Klas III - w przygotowaniu do Komunii świętej.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota miesiąca, adoracja od 16.30. Zapraszamy do spowiedzi i na nabożeństwa dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spowiedź w czwartek, piątek od godz. 6.00 – rano, o godz. 16.00 - po południu. We czwartek Bukowie spowiedź o godz. 16.30, Msza św. o 17.00. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Będzie to ostatnie spotkanie przed Świętami. Można jeszcze zgłosić chorych.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Cichej, Świątnickiej, Kolberga, za ofiarę 700 złotych na sprzątanie. Dziękujemy rodzinie Panek z Włosani, za zakupione zielone drzewka na ołtarze, rodzinie Emilii Szafrańskiej, za dekorację wieńca adwentowego. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Spacerowej, Zakopiańskiej, Leszka Białego. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiarę rodziny z Mogilan, z ul. Zakopiańskiej, Grodzkiej i Szkolnej.

8. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie - mówiące o przeżywaniu Adwentu. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięczniki: Różaniec.

9. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
Środa 30. 11. - Święto św. Andrzeja Apostoła Sobota 03. 12. - św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

10. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świetnych patronów.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093