1. Dzisiaj 26 Niedziela Zwykła. Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00. Adoracja Pana Jezusa o godz. 16.30. zakończona Nowenną do św. Michała Archanioła. Dziękujemy osobom które wczoraj uczestniczyły w Pielgrzymce Żywego Różańca do Łagiewnik.

2. Dziękujemy za złożone ofiary przy kościele i wpłacone na konto parafii, na budowę Kaplicy na cmentarzu. W pierwszą niedzielę września zebraliśmy 12 340 złotych. W przyszłą niedzielę, możemy złożyć ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy. Rada Duszpasterska skłania się ku temu, aby budowę Kaplicy rozpocząć na wiosnę. W ubiegłą niedzielę na cele duszpasterskie młodzieży zebraliśmy 2035 złotych. Bóg zapłać!.

3. 1 Października od Soboty - rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Msza św. o 18.00. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Wypisani są na liście umieszczonej na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą tym wspólnotom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie i prowadzenie. Tych, którym trudniej dotrzeć na Różaniec - chorych, prosimy o odmawianie różańca w rodzinach. Matka Boża mówi do nas – „Odmawiajcie Różaniec”.

4. Będziemy przeżywać w tym tygodniu - I sobotę miesiąca. Adoracja Pana Jezusa od godz. 17.00 i Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe od 17.30. W sobotę oddajemy szczególną cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – będziemy modlić się za rodziny i mamy w błogosławionym stanie. Chorych z Panem Jezusem w ich domach odwiedzimy od godz. 9.00.

5. W przyszłą niedzielę 2 Października - o godz. 16.00 poświęcenie różańców dzieciom z Klas III z rodzicami i odprawimy uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną wokół kościoła do 5 Ołtarzy. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy Róże:
Pierwszego - Róże z Mogilan,
Drugiego - z Chorowic i Kulerzowa,
Trzeciego - z Bukowa i młodzieży Oazowa
Czwartego - z Włosani i Konar,
Piątego - Róże - mężczyzn.
Będzie to równocześnie zmiana tajemnic Różańca. Kwiaty do ołtarzy zamówimy w doniczkach. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty.

6. Polecamy pisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela.

7. Z Kalendarza liturgicznego we:
Wtorek 27.09. - św. Wincentego a Paulo, kapłana.
Środa 28. 09. - św. Wacława, męczennika.
Czwartek 29.09. - Święto św. Archaniołów Michała. Gabriela i Rafała. Imieniny Ks.
Rafała, otaczamy go naszą modlitwą i życzymy wiele łask i opieki św. Rafała.
Piątek 30.09. - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
Sobota 01. 10. - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła

8. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny życzymy opieki świętych patronów.

9. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Działy i Skrzyszów za ofiary 600 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – ul. Ks. Mazurka, Zagórskiej i Myślenickiej. W przyszłym tygodniu, rodziny z Mogilan – ul. Celiny i Osiedlowa.

10. W tym tygodniu zmarli: śp. Piotr Papież, śp. Zuzanna Kotarba i śp. Zofia Dąbrowska - „Dobry Jezu...”

 

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113