1. Dziś pierwsza niedziela października. Adoracja Pana Jezusa i błogosławieństwo na nowy miesiąc. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, naszych pomocników w drodze do nieba

2. Dzisiaj Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do 5 Ołtarzy Różańcowych o godz. 16.00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie należących do Żywych Róż, które przygotują ołtarze; jest to równocześnie zmiana tajemnic Różańca. Dzieci z Klasy III otrzymują poświęcone różańce. Dziękujemy osobom z Żywego Różańca za ofiarę na kwiaty do ołtarzy.

3. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież i dorosłych na Różaniec o godz. 17.30. Po nabożeństwie Mszą Święta o godz. 18.00. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań różne grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą grupom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie ich i prowadzenie. Dla dzieci, które będą się starały codziennie być na Różańcu w nagrodę otrzymują codziennie po Nabożeństwie pamiątkowe obrazki.

4. Serdeczne Bóg zapłać!, za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy cmentarnej. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla ofiarodawców na Nowennie do Matki Bożej w każdą środę.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci przeżywających pierwsze piątki , młodzieży - przygotowującej się do bierzmowania, ich rodziców, w te dni od godz. 6.00 rano, od godz. 16.30 po południu. Adoracja Pana Jezusa od godz. 17.00 zakończona modlitwą różańcową. Spowiedź w Kaplicy w Bukowie, w czwartek od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta.

6. W przyszłą sobotę 8 października, będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka, do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

7. Zachęcamy, aby zakupić prasę katolicką. Dodatek o „Dotyk Miłosierdzia” w cenie 12 złotych, do zabrania w zakrystii.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Bukowie i tych, którzy uczęszczają do szkół poza parafią, będzie w poniedziałek, 3 października o godz. 18.30 w salce na plebanii, kandydaci na spotkanie przynoszą indeksy. Natomiast kandydaci z klas 7 z deklaracjami przychodzą na Msze Świętą w poniedziałek o godz. 18.00

9. W TYM TYGODNIU MODLIMY SIĘ DO BOGA PRZEZ WSTAWIENNICTWO:
Wtorek 04. 10. - św. Franciszka z Asyżu.
Środa 05.10. - św. Siostry Faustyny, zakonnicy.
Piątek 07.10. - Matki Bożej Różańcowej.

10. Przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

11. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Zagórskiej, Ks. Mazurka, Myślenickiej za ofiarę 550 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Celiny, Osiedlowej. W przyszłą niedzielę z Mogilan z ul. Krótkiej, Markoszów i Świątnickiej. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.

12. Zmarli: śp. Kazimierz Bogucki z Chorowic; śp. Krystyna Jeleń z Bukowa, pogrzeb w poniedziałek 13.30 – Różaniec, 14.00 Msza; śp. Wiesława Ciask z Krakowa, pogrzeb we wtorek 13.00 – Różaniec, 13.30 Msza. „Dobry Jezu…”.

 

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893