1. W 5 Niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże i obrazy, aż do liturgii Wielkiego Piątku. Dziś pierwsza niedziela miesiąca Kwietnia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym godz. 16.00. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańca świętego. Dziś po Mszy św. ok. 12:00 Droga Krzyżowa

2. Przeżywamy zakończenie Rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy Bogu za łaski tego świętego czasu i wszystkim którzy w nich uczestniczyli. Naszą wdzięczność i podziękowanie wyrażamy Rekolekcjoniście Księdzu Prałatowi Władysławowi Zązlowi, Kapelanowi Związku Podhalan, za trud głoszenia świętych rekolekcji i ukazanie nam jak dzisiaj być wiernym chrześcijaninem . Równocześnie życzymy Mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Ofiara składana dzisiaj na tacę przeznaczone na cele rekolekcji. Bóg zapłać! Jako duszpasterze - dziękujemy rodzicom, Dyrekcjom Szkół, nauczycielom za opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji.

3. Przy ołtarzu św. Franciszka możemy zabrać do naszych domów baranka wielkanocnego z Caritas. I złożyć dary na potrzebujących naszych parafian.

4. Droga Krzyżowa w piątek rano o godz. 7.00 po południu o 17.30 dla młodzieży o 18.45.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy świętej o godz. 11.00 - rozpocznie się przy dzwonnicy z procesją do kościoła. Po Mszy nagrodzimy palmy wykonanie w gronie rodziny. Na tej Mszy świętej nastąpi przyjęcie chłopców do wspólnoty ministrantów zapraszamy ich rodziców i całe rodziny.

6. Dziękuję rodzinom z Mogilan z ul. Zakopiańskiej od nr 128 do 62, ul. Rzemieślniczej za ofiarę 760 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogła złożyć rodziny z Mogilan z ul. Zakopiańskiej od nr. 61 do Rynku i ul. Kwiatowej. W przyszłą niedzielę rodziny z Parkowego Wzgórza.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.

8. W minionym tygodniu zmarli: śp. Adam Słaboń, z Mogilan pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30 różaniec o 14:00. Msza św. przy ciele zmarłego, a we wtorek o godz. 12.00 odprowadzenie na cmentarz prochów po kremacji; śp. Henryk Pietrzyk, z Konar, pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 różaniec o 14.30 Msza św.; śp. Józef Kiebuła, z Mogilan, pogrzeb w środę, o godz. 14.00 różaniec o 14.30 Msza święta. Zmarł również Franciszek Rakowski z Kulerzowa- nie znamy jeszcze terminu pogrzebu. Za tych zmarłych módlmy się. Dobry Jezu…

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088