1. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 24.03.2020r. oraz dekretem naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dn. 28.03.2020r.:
 • W kościele na Mszy Świętej nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób (nie licząc księży i osób posługujących).
 • Wszystkie nabożeństwa zostają odwołane.
 • Wejście do kościoła na Mszę Świętą od strony południowej (od dzwonnicy) tylko dla osób, które zamówiły intencje (nie przekraczając 5 osób).
 • Wejście główne w ciągu dnia otwarte tylko do przedsionka na osobistą modlitwę.
 1. Pragniemy Was poinformować, że sakrament Bierzmowania młodzieży z klas VIII zostaje przesunięty na późniejszy termin.

 2. Nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni. Od jutra wieczorne Msze Święte w tygodniu odprawiane będą o godzinie 18:00.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dzieci i młodzież, przeżywające pierwsze piątki miesiąca, wraz z rodzicami mogą w domu duchowo przeżywać te nabożeństwa. W czwartek dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa, w piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy, a sobotę możemy modlić się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Matki Bożej za nasze rodziny.

 4. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi codziennie od godziny 6:00-6:30 oraz od godziny 17:00. Kapłani sprawują sakrament pokuty m.in. w Zakrystii, w kancelarii i w salce na nowej plebanii.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 17:30.

 6. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Przeżyjmy odpowiednio ten czas w naszych rodzinach. Możemy zrobić palmy i wraz z nimi uczestniczyć w Eucharystii za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu.

 7. Wszystkich Was zachęcamy, aby wspólnie całymi rodzinami uczestniczyć w Eucharystii w naszych domach. Również wspólnie gromadzić się na modlitwie, na różańcu lub Drodze Krzyżowej.
  My kapłani podczas każdej sprawowanej w naszym Kościele Eucharystii pamiętamy o Was w naszej modlitwie.

 8. Od dzisiaj w naszym kościele są zasłonięte krzyże. Zachęcamy, abyście w Waszych domach również zasłonili krzyż, który w Wielki Piątek uroczyście odsłonicie przypominając całej rodzinie moment, kiedy Pan Jezus umarł za nas na Golgocie. W przyszłą niedzielę dowiemy się jak w naszych domach dobrze spędzić Wielki Tydzień.

 9. W Marcu Rada Duszpasterska na budowę kaplicy zebrała 10 420 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
  W miesiącu kwietniu nie będziemy zbierali przed kościołem ofiar na ten cel. Ofiary można składać na konto parafialne.

 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli Ś.P. Zbigniew Słomka z Mogilan i Jadwiga Sikora z Konar, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 12:30 Różaniec i o 13:00 Msza Święta. Zmarła również Ś.P. Dobrosława Gajda z Konar, jej pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim. Dobry Jezus a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…
606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895