1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Dominica Laetare”, to znaczy „Cieszcie się”.  W tradycji rzymskiej jest to "Niedziela róż", dlatego w liturgii różowy kolor szat liturgicznych. Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz.11.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Dzisiaj godz. 12.30 - Msza święta z przyjęciem przez dzieci sakramentu chrztu świętego.

2. Msze święte wieczorne w tygodniu, od najbliższego poniedziałku w naszym kościele  o godzinie 18.00. Adoracja Pana Jezusa od godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu od Czwartku – 14 marca, rozpoczniemy Rekolekcje parafialne, które zakończymy w przyszłą niedzielę 17 marca. Szczegółowy plan rekolekcji i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów oraz na stronie parafialnej. Pan Bóg, daje nam ten szczególny czas łaski i nawrócenia, znajdźmy czas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką. Módlmy się codziennie o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty Księdza Dawida Stefaniszyna, spowiedników oraz o obfite owoce łask Bożych dla całej parafii. Dla dorosłych Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30 i 18.00; dla dzieci spotkania przed południem; dla młodzieży ze szkół średnich, studiującej, pracującej o godz. 19.30. Apel Jasnogórski dla wszystkich w sobotę o godz. 20.30 /można przynieść świece /. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach prosimy podejść do kapłana po Mszy wieczornej.

4. W Bukowie – w Kaplicy rekolekcyjna nauka dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00,  o godz. 16.30 - Msza dla wszystkich. Spowiedź święta rekolekcyjna w sobotę 16 marca. Składka w przyszłą niedzielę na cele rekolekcjonisty.

5. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w czwartek – 14. 03. na godz. 11.30. Od godz. 11.00 będzie dla nich spowiedź święta. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub telefonicznie chorych pragnących przyjąć sakramenty święte przed świętami w domu. Chorych odwiedzimy w sobotę 23 marca od godz. 9.00.

6. Nowennę przed Uroczystością św. Józefa będziemy odprawiać od dzisiaj przed Mszą św. wieczorną.

7. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziny do wykonania tradycyjnych palm. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 wybierzemy najpiękniejsze palmy. W imieniu Fundacji niepełnosprawnych dzieci i młodzieży dziękujemy za ofiarę 5 300 złotych zebranych do puszek w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim osobom które w zeszłą niedzielę były na Misterium w Myślenicach.

8. Wiele osób z naszej parafii modli się do św. Antoniego z Padwy, patrona osób i rzeczy zagubionych. Na ich prośbę została zakupiona Figura św. Antoniego, umieszczona w kruchcie południowej naszego kościoła. Jej poświęcenie będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.

9. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z  ul. Zakopiańskiej od numeru 61 do Rynku, z ul. Kwiatowej za ofiarę 1270 złotych na sprzątanie naszego kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny Mogilan, z  Parkowego Wzgórza. W przyszłą niedzielę o ofiarę prosimy rodziny z Chorowic z rejonu: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las.

10. Nasza Grupa Charytatywna organizuje w sklepach zbiórkę żywności dla biednych i potrzebujących z naszej parafii. Możemy także przynosić żywność do kosza przy ołtarzu św. Franciszka. Przed Świętami w postaci paczki dostarczymy pomoc osobom samotnym i potrzebującym. Dziękujemy za uczestnictwo w pomocy. Przy ołtarzu św. Franciszka są wielkanocne Baranki. Możemy je zabrać na nasz stół. Ofiara powyżej 8 złotych zostanie przekazana potrzebującym w naszej parafii.

11. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch, odbędzie się w poniedziałek- 18 marca, w kościele o godz. 18.30. Na spotkaniu należy uregulować pozostałe płatności, czyli: 750 zł i 430 euro. W zakrystii są dostępne dokumenty, które należy wypełnić i dostarczyć na spotkanie. Wszelkie informacje związane z wyjazdem można uzyskać u ks. Rafała.

12. Porządkując groby na naszym cmentarzu - prosimy o segregowanie odpadów i zachowanie porządku wokół kontenerów. Wszyscy odpowiadamy za to święte miejsce.

13. W minionym tygodni zmarł śp. Włodzimierz Gibas, z Mogilan – „Dobry Jezu...”

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088