1. Przeżywamy 5 Niedzielę Zwykłą. To pierwsza niedziela miesiąca Lutego, po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo na cały miesiąc. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca. Wspomnienie św. Agaty, męczennicy. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy dzisiaj złożyć ofiarę na budowę Kapicy na cmentarzu. Składamy serdeczne Bóg zapłać! składającym te ofiary w kościele i wpłacającym na konto parafii.

 2. W sobotę 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z całym Kościołem przeżywamy 31 Światowy Dzień Chorych. Adoracja Pana Jezusa od godz. 16.30, Różaniec w intencji chorych. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich chorych naszej parafii i tych którzy się nimi opiekują. Zapraszamy do tej modlitwy.

 3. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza święta z przyjęciem przez dzieci chrzest święty o godzinie 12.30.

 4. Od tej niedzieli w naszej parafii przeżywamy Nabożeństwo 40-to Godzinne, wynagradzające Panu Bogu za nasze grzechy. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkie grupy modlitewne i poszczególne części naszej parafii.

 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć przedstawicieli Fundacji Bezcenni, którzy przed kościołem będą rozprowadzać piernikowe serca. Ofiary złożone za te serca przeznaczone są samotne mamy i nowonarodzone dzieci. Obok gazet możemy zabrać ulotki i informacje o naszych parafiankach Ani i Marysi Jedynak z Konar, którym możemy pomóc ofiarując odpis od naszego podatku.

 6. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie. W „Gościu niedzielnym” - przeczytamy o trwającym Synodzie a w „Niedzieli”, o katechezie dzieci i młodzieży.

 7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Podedwórze część 2 za ofiarę 190 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć ofiarę rodziny z Mogilan z ul. Mogilańskiej – część 1 do nr 41 i ul. Stroma. W przyszłą niedzielę prosimy od troski o kościół  rodziny z Mogilan – ul. Mogilańska część 2, ul. Wschodnia. Dziękujemy naszym parafiankom pani Wróblowej i Korzeń za kwiaty do koscioła.

 8. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga:
  Poniedziałek 6.02. - św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników
  Piątek 10.02. - św. Scholastyki, zakonnicy

 9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzy opieki świętych patronów. Wypoczywającym na feriach zimowych życzymy Bożego błogosławieństwa.

 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Józefa Rządzik z Bukowa – „ Dobry Jezu..”.

 

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896