1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Adoracja o godz. 16.30. Zapraszamy w ostatnie dni Adwentu na Roraty - dzieci, młodzież i dorosłych, o godz. 6.30, 17.30. W sobotę Msza roratnia rano - o godz. 6.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 17.30 - z racji Wigilii w naszych domach. Możliwość spowiedzi świętej od 6.00 do 6.30 rano     i od godz.17.00. Kancelaria w środę i piątek po południu będzie czynna do godz. 17.00 - z racji spowiedzi. Wspólnota Świeckiego Zakonu św. Franciszka rozprowadza figurki Dzieciątka Jezus.

  2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole.

  3. W sobotę o godz. 24.00 zapraszamy na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcimy przychodzącego Pana. 20 minut przed pasterką wspólne kolędowanie ze scholą. Ofiara z tej Mszy przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

  4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Można jeszcze zabrać ostatnie świece.

  5. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25-lecia, prośmy o zgłoszenie w zakrystii. 25 grudnia w niedzielę na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w ich intencji i ich rodzin.

  6. Od Wtorku 27.12. – po Świętach rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i błogosławienie rodzin w parafii. Po dwóch latach przerwy pragniemy, jako wasi duszpasterze odwiedzić wasze domy, aby się z pomodlić w rodzinach i prosić Bożą Dziecinę o Błogosławieństwo. Kolęda to szczególny czas, aby odkryć że jesteśmy jedną wspólnotą parafialną i okazja do rozmowy na temat wiary i życia naszej parafii. Zdajemy sobie sprawę, że wyznaczone godziny odwiedzin mogą nie wszystkim odpowiadać ze względu na pracę. Zawsze będzie można w innym terminie poprosić o wizytę duszpasterską. Będziemy bardzo wdzięczni za podwiezienie  na kolędę i po jej zakończeniu i gościnę. Z kapłanami będą modlić się ministranci i lektorzy. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać i ze stojaków z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. 
  7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Św. Bartłomieja i Słowiańskiej, za ofiarę 210 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan, z ul. Krakowskiej, Sportowej, Nowej. Do ofiar powrócimy w Nowym Roku.

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088