Organy do naszego kościoła zakupione w Norwegii
Rok 2017

Za zgodą Archidiecezjalnej Komisji Muzyki, naszej Rady Duszpasterskiej, została podpisana umowa na zakupienie organów w Norwegii - 25 głosowych, w bardzo dobrym stanie, pasujących do naszej świątyni. Firma pana Mariana Majchra, jest odpowiedzialna za demontaż obecnych organów a założenie i strojenie zakupionych organów.

Koszt zakupienia organów, opłacone cło, przewóz, montaż, strojenie, wyniesie - 370.000 złotych (brakuje nam jeszcze 70.000 złotych – dlatego nadal zbieramy ofiary). W gablotach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii, możemy zobaczyć zdjęcia zakupionych organów.

Prace demontażu obecnych organów i przygotowanie chóru rozpocznie się 20 czerwca a montaż po odpuście parafialnym pod koniec sierpnia.

Prosimy wszystkich wiernych o modlitwę w tej intencji, o Błogosławieństwo Boże, naszego patrona św. Bartłomieja Apostoła, św. Cecylii w tych pracach. Na ten czas otrzymany zastępcze organy.

Wszystkim ofiarodawcom składającym ofiary w naszym kościele i wpłacającym na konto parafialne – składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać!”. W każdą środę przez wstawiennictwo Matki Bożej polecamy ofiarodawców Panu Bogu.

Ks. Józef Milan - proboszcz

Protokół

W "Konstytucji o Liturgii Świętej" czytamy: "Brzmienie organów ceremoniom kościelnym dodaje majestatu, a umysły wiernych porywa do Boga i spraw niebieskich". W trosce o piękno liturgii podjęto decyzję o budowie nowych organów piszczałkowych w naszym Kościele.

Mamy nadzieję, że uda nam się ufundować nowe organy do naszego pięknego Kościoła - mówi ks. kan. Tadeusz Targosz. - Gdy uzbieramy około połowę kosztów, czyli 400 tysięcy złotych, jak radzi nasz Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, ogłosimy konkurs na wykonawcę i projektanta nowych organów, które by były bryłą i stylistyką zbliżone do wnętrza świątyni i w swojej konstrukcji połączyły elementy tradycyjne i nowoczesne. Będzie to historyczny moment dla naszej parafii - dodaje ks. proboszcz.

Wszystkich, którym leży na sercu piękno muzyki w kościele św. Bartłomieja Apostoła prosimy o wsparcie. Ofiary można składać na konto bankowe:

17 8591 0007 0220 0604 7063 0060
z dopiskiem: "ORGANY"


e-przelewySzczególną formą ofiary jest ufundowanie cegiełki na budowę organów - w zakrystii lub kancelarii - w kwocie: 500, 300, 200 lub 100 zł. Nazwiska Ofiarodawców, którzy wpłacili powyżej 1.000 zł umieścimy na pamiątkowej tablicy w Kościele, a wszystkich umieścimy w pamiątkowej Księdze Budowy Organów.Ofiary można również składać w Kościele w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na ręce Rady Parafialnej, w każdą niedzielę na tacę w kopercie (z danymi Ofiarodawcy), osobiście na ręce duszpasterzy.

Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. W każdą niedzielę i święta odprawiamy Mszę Świętą o błogosławieństwo Boże dla Parafian, wypraszając dla wszystkich Ofiarodawców zdrowie i wszelkie potrzebne łaski. Również na licznych nabożeństwach sprawowanych w naszym Kościele podobnie czynimy. Równocześnie jeszcze bardziej prosimy o modlitwy, by to wielkie przedsięwzięcie przez nas realizowane było pięknym widzialnym znakiem naszej wiary i umiłowania Chrystusa Pana w Jego Kościele.