1. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. Michaelity Pawła Nowogórskiego z Pawlikowic, za gaszone Słowo Boże i celebrację Uroczystej Sumy o godz. 11.30. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana – Jana Antoła z Krzyszkowic. W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowych wikariuszy Ks. Wojciecha Wylegałe i Ks. Rafała Bobka, otaczamy ich naszą modlitwą i życzymy im Bożego błogosławieństwa w naszej parafii.

2. „Bóg zapłać!” składamy: służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, Scholii, Chórowi Mogilanom, Zespołowi Mogilanie, naszym Strażakom, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Panu kościelnemu Adamowi z małżonkom, panu organiście Markowi, składającym życzenia. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe z Kulerzowa i Mogilan, kobietom za ich przygotowanie, za kosze z warzywami, owocami. Władzom samorządowym naszej Gminy – z Panem Wójtem, radnym naszej Gminy, wszystkim sołtysom. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie. Niech Pan Bóg obdaruje was potrzebnymi łaskami. Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja i Msza o godz.17.00.

3. 1 Września – w czwartek, rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę świętą dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję, nauczycieli. Msza w kościele w Mogilanach - o godz. 8.00; w Szkole w Konarach - o godz. 8.00; w Kaplicy w Bukowie - o godz. 8.30. Spowiedź święta dla dzieci, młodzieży, rodziców w środę - od godz. 16.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w te dni od 6.00 rano i od godz. 16.30 do 18.00, zapraszamy dzieci z klas 4, które rozpoczynają I piątki miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże w intencji rodzin, dzieci i młodzieży o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w Sobotę od godz. 9.00.

5. Dziękujemy za zebrane ofiary na budowę Kapicy na cmentarzu. W sierpniu zebraliśmy 12 430 złotych. W przyszłą niedzielę na ręce Rady duszpasterskiej będzie można złożyć ofiarę.

6. W przyszła niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca.

7. Polecamy dla rodzin pisma katolickie: Gościa Niedzielnego , Niedzielę.

8. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
Poniedziałek 29. 08. - męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Czwartek 01.09. - bł. Bronisławy, zakonnicy
Sobota 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża, Doktora Kościoła
Wszystkim przeżywającym imienny życzymy opieki świętych patronów.

9. Dziękujemy rodzinom z Konar – środek wsi, koło pętli, nowym domom, Skrzyszów od 4 -8, za ofiarę 1350 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Włosani – ul. Łobzowskiej. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Konar – część Spółdzielnia i pod Figurą Glinik.

10. Fundacja Bartolomeo przy dzwonnicy pod namiotem rozprowadza piękne prace naszej parafianki Anny Schabowskiej. Środki z tej akcji „Daj się prowadzić sercu”, będą przeznaczone na wsparcie osób z depresją. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach i loterii. Dziękujemy Pani Ani i wszystkim którzy zorganizowali tę akcję i brali w niej udział.

11. W minionym tygodniu zmarł: śp. Józef Sroka, z Mogilan. „Dobry Jezu…”.

 

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896