1. Przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Piusa X, papieża. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na adorację i Nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień, abyśmy się duchowo przygotowali do uroczystości odpustowej.

2. W najbliższą środę 24.08. w dzień męczeństwa św. Bartłomieja Apostoła zapraszamy na Msze świętą o godz. 6.30 i 18.00. W naszej parafii uroczystość.

3. Naszą modlitwą otaczamy Księdza Roberta Tuptę i Ks. Karola Kolczaka, dziękując im za gorliwą pracę duszpasterską w naszej parafii, opiekując się różnymi grupami. Życzymy księżom błogosławieństwa Bożego na nowych parafiach.

4. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą Niedzielę 28 Sierpnia. Uroczystą Sumę o godz. 11.30, będzie celebrował Ks. Paweł Waligórski, Michaelita z Pawlikowic. Na tej Mszy przywitamy nowych księży: Ks. Wojciecha Wylegałę i Ks. Rafała Bobka. Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie , naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dzieci komunijne w komunijnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Zachęcamy do wykonania wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, rodziców. Spowiedź codziennie od 17.30, w piątek o godz. 17.00 – 18.00.

5. W Sobotę 27. 08. w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie Pielgrzymka młodzieży oazowej, służby liturgicznej. Zachęcamy młodzież z naszej parafii, która uczestniczyła w rekolekcjach i chętnych, do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Można się zapisać na autokar dzisiaj w zakrystii po Mszach świętych i do najbliższego czwartku. Msza św. o godz. 10.00. wyjazd z rynku o godz. 8.15.

6. W najbliższą sobotę przy Szkole w Konarach na Mszy świętej o godz. 15.00, będziemy dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Floriana za 100 lat OSP w Konarach z poświeceniem sztandaru. Zapraszamy do modlitwy.

7. W liturgii Kościoła wspominamy w:
Poniedziałek - Matki Bożej Królowej. Wtorek - św. Róży z Limy. Czwartek św. Ludwika, króla. Piątek - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
Sobota – św. Moniki.
Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów.

8. Dziękujemy rodzinom z Konar – Grudza, część Górna, za ofiarę 900 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Konar, środek wsi, wokół pętli, nowe domy. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Włosani – cz. 1, ul. Łobzowska.

9. Zamarła śp. Marianna Liszka z Bukowa, jej pogrzeb we wtorek o godz. 13.30 Różaniec, o 14.00 Msza święta. „Dobry Jezu…”.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895