1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc Sierpień. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu oraz do abstynencji na ten czas, jak proszą nas księża biskupi w odczytanym dzisiaj liście. O godzinie 16:30 zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Litanią do Krwi Chrystusa.

2. W pierwszą niedzielę miesiąca lipca Rada Duszpasterska zebrała 9 050 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

3. We Wtorek przypada odpust Porcjunkuli, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sakrament spowiedzi w czwartek od 17:00 – 17:45, w piątek 6:00-6:30 i 16:30 – 18:00. W te dni wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00. W Czwartek na zakończenie adoracji modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, w piątek będziemy wynagradzać za grzechy nasze i całego świata odmawiając Litanie do Serca Pana Jezusa, w sobotę Róże Różańcowe odmówią różaniec w intencji naszych Rodzin i Rodziców oczekujących potomstwa. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w ich domach w pierwszą sobotę miesiąca września. Gdyby była taka potrzeba w każdej chwili można prosić kapłana do chorego.

5. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickie – to okazja do pogłębienia naszej wiary i wiedzy religijnej.

6. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy w:
Poniedziałek 01. 08. – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dr Kościoła.
Czwartek 04.08. – św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów.
Sobota 06.08. – Święto Przemienienia Pańskiego.

7. Wszystkim Przeżywającym imieniny, urodziny życzymy wielu Łask Bożych.

8. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Stanisław Białota, z Bukowa, śp. Marianna Strzebońska, z Mogilan, jej pogrzeb we wtorek o godz. 13.30 różaniec, Msza pogrzebowa o godz. 14.00. „Dory Jezu…”

9. Dziękujemy rodzinom z Konar – część: Od państwa Sala do Buka, za ofiarę 100 złotych. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Konar – część - Od Buka do Sęka i Kopań. W przyszłą niedzielę rodziny z Konar – Grudza - część Dolna.

 

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896