1. Przeżywamy 16 Niedzielę Zwykłą. O godz. 16.30 zapraszamy na adorację Pana Jezusa, którą zakończymy odmawiając Litanie do Krwi Chrystusa.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. W niedzielę na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławienie pojazdów i modlitwa o roztropne ich wykorzystywanie. Przy poświęcaniu pojazdów będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na wsparcie polskich misjonarzy.

3. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, Mszy Świętej i zachowywaniu Bożych przykazań. Wypoczywającym życzymy Bożej opieki.

4. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

5. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAY W:
Poniedziałek - 18.07. – św. Szymona z Lipnicy, zakonnika.
Środa - 20.07. - bł. Czesława, kapłana.
Piątek - 22.07. - święto św. Marii Magdaleny.
Sobota - 23.07. - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

6. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy Bożej łaski i opieki Świętych patronów.

7. Dziękujmy rodzinom z Bukowa – Północna strona Drogi od Skawiny i okolic pętli za ofiarę 580 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Bukowa – Droga na Radziszów i w stronę pętli. W przyszłą niedzielę, o taka ofiarę proszone są rodziny z Konar – Od państwa Sala do Buka.

8. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 23 lipca. Wyjazd z Mogilan o godzinie 6:15. W programie XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich m. in. Różaniec, 11:00 Msza Święta, 15:00 Droga Krzyżowa na wałach. Zapisy w zakrystii do najbliższego czwartku. Koszt 40 zł.

 

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113