1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30. Zapraszamy codziennie na adorację Pana Jezusa o godz. 17.30. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych. Msza święta Odpustowa w Kaplicy w Chorowicach - dzisiaj o godz. 10.00. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 7.30 zmiana Tajemnic Różańca.

2. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, w swoim dekrecie przenosi naszych księży wikariuszy: Ks. Roberta Tupte i Ks. Karola Kolczaka, do parafii w Liszkach i Libiążu. Za ich duszpasterską pracę podziękujemy im 21 sierpnia na Mszy o godz. 11.00. Do naszej parafii przychodzą: Ks. Rafał Bobek i Ks. Wojciech Wylegała. Przywitamy ich 28 sierpnia w dniu naszego odpustu.

3. W środę 29.06. - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.30 i 18.00. Ofiara na tacę przeznaczona jest na „świętopietrze”.

4. Przez okres wakacji Msze święte w tygodniu o godzinie 6.30 i 18.00. W środę po rannej i wieczornej Mszy świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Spowiedź codziennie 30 minut przed Mszą świętą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 17. 00, w piątek rano od 6.00 rano, wieczorem od 16.30. Adoracja w i piątek od 17.00, zakończona nabożeństwem. W sobotę od godziny 17.00, adoracja i modlitwa różańcowa prowadzona przez róże w intencji rodzin i za mamy oczekujące potomstwa. Chorych z Panem Jezusem w ich domach z racji wakacji - odwiedzimy w pierwszą sobotę września.

6. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła na ręce Rady duszpasterskiej, możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy wszystkim za dar ich serca na ten cel, także wpłacającym na konto parafialne – „Bóg zapłać!”.

7. Zachęcamy do pogłębienia wiary przez czytanie prasy katolickiej. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty do kościoła.

8. Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 27. 06. - Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Wtorek 28.06. - św. Ireneusza, biskupa. 9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów. Te życzenia kierujemy do dzieci , młodzieży i rodziców, rozpoczynających czas wakacji. Pamiętajmy w tym czasie odpoczynku, o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy świętej, aby Boże Błogosławieństwo było z nami.

9. Dziękujemy rodzinom z Kulerzowa cz. 2 – dolna, za ofiarę 1290 zł. na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Bukowa – Południowa strona Drogi. W przyszłą niedzielę rodziny z Bukowa, część Nowsie i nowe domy za Szkołą.

10. W minionym tygodniu zmarli: śp. Stanisław Słomka; śp. Wiesława Zoll z Konar, w najbliższy poniedziałek godz. 7.30 Msza w naszym kościele dla rodziny, sąsiadów i znajomych. Pogrzeb będzie 1 lipca - w piątek, na cmentarzu w Krakowie w Kaplicy na Rakowicach o godz. 11.40. „Dobry Jezu..”

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111