1. Przeżywamy z całym Kościołem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału w procesji: dzieci sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, dzieci komunijne, młodzież i dorosłych. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. W tygodniu adoracja od godz. 17.30 - nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła i Msza święta o godz. 18.00.

2. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przygotowanie pięknej procesji Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji za piękne kwiaty. Paniom z Róż i z Rady Gminy, młodzieży Oazowej, Oazie Rodzin, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwonkach, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony, baldachim, paniom ze świecami oraz Oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, Mogileńskim Wierchom, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej - lektorom, ministrantom, Chórowi Mogilanum. Dziękujemy panu kościelnemu z małżonką, panu organiście, pani katechetce Beacie, naszym parafianom Józefowi i Wiesławowi Papieżom z Kulerzowa za przewóz, ustawienie i schowanie ołtarzy. Straży Pożarnej i Policji za zabezpieczenie procesji.

3. W Czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Poświęcimy wianki i zioła. Dzieci sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący otrzymają specjalne błogosławieństwo i małą słodką niespodziankę. Spowiedź na zakończenie roku katechetycznego dla dzieci, młodzieży, rodziców - w czwartek od 16.30.

4. W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli na Msze święte na zakończenie roku szkolnego w piątek: Szkoła z Mogilan – o godz. 8.00; Msza w Szkole w Konarach o godz. 8.00; w Kaplicy w Bukowie dla Szkoły z Bukowa, o godz. 8.30.

5. W Sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00. adoracją i modlitwą Różańcową. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Msza święta odpustowa w Kaplicy w Chorowicach w przyszła niedzielę o godz. 10.00.

6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy i wiary.

7. Dziękujemy rodzinom z Kulerzowa cz. 1, za ofiarę 350 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Kulerzowa cz. 2 – dolna. W przyszłą niedzielę rodziny z Bukowa – Południowa strona Drogi.

8. W kalendarzu liturgicznym:
Poniedziałek 20.06. – bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana
Wtorek 21. 06. – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Środa 22. 06. – św. Jana Fishera i św. Tomasza More, męczenników
Czwartek 23. 06. – Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.

9. W ubiegłym zmarł: śp. Tadeusz Wielgus, z Włosani; śp. Stanisław Słomka, pogrzeb we wtorek, Różaniec o godz. 13.30, Msza o 14.00. – „Dobry Jezu...”

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894