1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe, dzisiaj o godz. 16.30. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe na zakończenie adoracji o godz. 17. 45. Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za złożone ofiary na dar ołtarza, kwiaty, sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia tej uroczystości.

2. W poniedziałek 13 - zapraszamy na spotkanie z Matką Bożą Fatimską. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z Figurą Matki Bożej wokół kościoła z modlitwą różańcową.

3. W czwartek 16 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Bożego Ciała”. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00 , po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po zakończeniu procesji około godz. 12.00 oraz po południu o godz. 17.00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie prosimy: Pierwszego ołtarza - przy Rynku, parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. Drugiego ołtarza - przy skręcie na ulicę Mogileńską - parafian z Chorowic i Kulerzowa. Trzeciego ołtarza - przy Figurce przy ul. Zakopiańskiej - parafian z Mogilan i Oazę Rodzin. Czwartego ołtarza - przy GOK- u parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych. Parafia zamówiła do każdego ołtarza po 4 kwiaty w doniczkach, aby dłużej przetrwały w kościele.

4. Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. /w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy.

5. W ramach tak zwanej „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najświętszym Sakramentem na zakończenie nabożeństwa przed Mszą św. o godz. 18.00. Przygotowujących dane ołtarze zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej.

6. Zakończenie Roku Formacyjnego dla Scholii, Oazy, Służby Liturgicznej w najbliższą sobotę - na Mszy św. O godz. 10.00. Po Mszy ognisko i zabawy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela”,, artykuły „O tajemnicy Trójcy Świętej”.

8. Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 13 .06. – św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła.
Wtorek 14. 06. – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Piątek 17.06. - św. Brata Alberta, zakonnika.

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy wszelkich łask Bożych i opieki świętych Patronów.

10. W minionym tygodniu zmarli: śp. Stanisław Liszka, z Bukowa, pogrzeb poniedziałek o 14.00 Różaniec, o 14.30. Msza; śp. August Surówka z Mogilan, pogrzeb w środę o 14. Różaniec o 14.30 Msza święta. „Dobry Jezu..”.

607141
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,117