1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która podkreśla prawdę o wyniesieniu ludzkiej natury do chwały nieba. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30. W tym tygodniu przeżywamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy dzisiaj Radę duszpasterską na spotkanie o godz. 18.00.

2. Ostatnie nabożeństwo majowe połączone z procesją wokół kościoła w najbliższy wtorek o godz. 17.30. Od środy rozpoczniemy Nabożeństwa czerwcowe, na zakończanie codziennej adoracji Pana Jezusa o godz. 17.45.

3. Od dzisiejszej niedzieli w rodzinach należących do Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, rozpoczyna się peregrynacja Obrazu bł. Anieli Salawy - w 100 rocznice jej śmierci. Po skończonym nawiedzeniu w rodzinach franciszkańskich, będzie można zabrać obraz do innych rodzin w naszej parafii.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi świętej od czwartku o godz. 6.00 rano i od 16.30 - po południu. Msza święta w czwartek w Kaplicy w Bukowie o godz. 17.00, od 16.30, możliwość spowiedzi. Wszystkie grupy modlitewne zapraszamy do spowiedzi i uczestnictwa w nabożeństwach. Od czwartku do soboty adoracja Pana Jezusa od godz. 17.00, zakończone nabożeństwem. Ks. Proboszcz przyjdzie do chorych z Panem Jezusem w najbliższy piątek o godz. 9.00, Księża Robert i Karol, będą u chorych w sobotę o godz. 9.00.

5. W najbliższą sobotę 4 czerwca, będziemy przeżywać Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd osób zapisanych będzie z rynku w Mogilanach o godz. 5.30. Osoby należące do Róż Różańcowych, które nie jadą na pielgrzymkę proszone są o prowadzenie Różańca w sobotę o godz. 17.00 w intencji rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę po Mszy wieczornej będzie godzinna adoracja Pana Jezusa i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W maju zebraliśmy na budowę Kaplicy na cmentarzu 12 340 złotych. Dziękujemy za złożone ofiary w kościele i wpłacone na konto parafii. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej o tajemnicy Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Z kalendarza liturgicznego:
Wtorek 31.05. - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Środa 01.06. - św. Justyna, męczennika. Będziemy modlić się w intencji dzieci.
Piątek 03.06. - św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

9. Dziękujemy rodzinom z Chorowic z wieś cz. 2 od p. Ożogów koło drogi na Skawinę za ofiarę 400 złotych, na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Chorowic - Podbuków, cz. 1, od ul. Skawińskiej do p. Kłyś. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiarę rodziny z Chorowic – Podbuków cz. 2. Od p. Łukasik do p. Szewczykowskich.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116