1. Przeżywamy już 6 Niedzielę Wielkanocy. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30, w tygodniu o godz. 17.30. Dzisiaj o godz. 10.00 Msza święta w Kaplicy w Chorowicach. Cieszymy się, że przy kaplicach i przydrożnych kapliczkach w wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej. Dzisiaj wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy.

2. Od poniedziałku do środy - przez 3 dni będziemy modlić się Litanią do Wszystkich Świętych, o dobre urodzaje w procesji wokół kościoła. W poniedziałek procesja po Mszy porannej o godz. 7.00, we wtorek o godz. 17.30, w środę procesja po Mszy porannej. Ta modlitwa będzie w Kulerzowie - przy kapliczce z krzyżem w poniedziałek o godz. 19.00.

3. W piątek na nabożeństwo majowe i Mszę zaproszona jest młodzież z Klas 8, która w czerwcu ma przyjąć sakrament bierzmowania. Po Mszy ważne spotkanie z Ks. Robertem. Spotkanie modlitewne dla mężczyzn św. Józefa w piątek.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie Rady duszpasterskiej na plebanii po Mszy o godz. 17.00.

5. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej. Można jeszcze w zakrystii zakupić Ikonę Świętej Rodziny.

6. Dziękujemy rodzinom z Chorowic cz. 1, od p. Mrożków do p. Drożdżów, za ofiarę 940 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Chorowic cz. 2 od p. Ożogów koło drogi na Skawinę. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z rejonu Chorowice - Podbuków cz. 1. od ul. Skawińskiej do p. Kłyś.

7. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Wtorek 24 maja – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
Czwartek 26 maja - św. Filipa Nereusza, kapłana.
Sobota 28 maja – bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

8. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny - życzymy Bożego Błogosławieństwa. Bardzo gorąco dziękujemy rodzicom i wychowawcom dzieciom z Klas III za opiekę w czasie Pielgrzymki do Matki Bożej w Ludźmierzu.

9. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy na dzień 4 Czerwca, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa dzisiaj w zakrystii.

10. Po koniec tego tygodnia będzie koszona trawa na naszym cmentarzu. Dziękujemy parafianinowi Tomaszowi Górnisiewiczowi, za renowację Krzyża na cmentarzu a Marianowi i Pawłowi Sonikom, za wypożyczenie rusztowań.

11. W tym tygodniu zmarł śp. Andrzej Kłyś z Chorowic, polecamy go modlitwie „Dobry Jezu..”

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116