1. Przeżywamy radość spotkania z Panem Jezusem Zmartwychwstałym. Dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Zapraszamy na nabożeństwo majowe godz. 16.30. Dzieci z klasy IV z rodzicami na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywają Pierwszą rocznicę Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za ofiarę na sprzątanie kościoła i kwiaty – „Bóg zapłać!”.

2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do modlitwy na Nabożeństwach majowych o godz. 17.30. Matka Boża na nas czeka, aby wypraszać dla nas potrzebne łaski.

3. W poniedziałek po Mszy porannej Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka.

4. W najbliższy piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. porannej. Po wieczornej Mszy o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia - za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Zapraszamy rodziny zmarłych w minionym miesiącu.

5. Dwaj lektorzy Adrian Bujas i Piotr Gadocha, otrzymali błogosławieństwo ceremoniarza, gratulujemy im tej posługi i życzymy opieki Pana Jezusa.

6. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla Klas 7, w czwartek o godz. 16.30, lub 18.30.

7. Nabożeństwo – Droga Światła – w najbliższą sobotę o godz. 19.30.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Msze świętą w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00 . Zapraszamy do uczestnictwa w okresie letnim do modlitwy w tej Kaplicy.

9. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, która pomaga nam pogłębiać wiarę i wiedzę religijną. Można jeszcze zapisać sie na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 4 czerwca. Ikony Świętej Rodziny można jeszcze zakupić w zakrystii.

10. Dziękujemy rodzinom z rejonu Chorowice: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las, za ofiarę 800 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Chorowic – cz. I od p. Mrożków do p. Drożdżów; w przyszła niedzielę taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Chorowic - cz. II od p. Ożogów koło drogi na Skawinę.

11. Z kalendarza liturgicznego:
16. 05 - poniedziałek - św. św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika
18. 05. - środa - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
20. 05. - piątek - św. Bernarda ze Sieny, zakonnika
21. 05. - sobota - św. Jana Nepomucena, męczennika

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i ich świętych patronów.

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088