1. W Kościele przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dar powołań. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30. To szczególne święto dziękczynienia i radości dzieci, rodziców, rodzin i całej naszej parafii, bo Pan Jezus przychodzi do ich kochających serc i do ich rodzin. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe. Dzisiaj procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

2. W tym tygodniu Dzieci Komunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień. W pięknych białych strojach dzieci są świadkami miłości do Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, ich rodziców, rodziny i całą parafię do uczestnictwa we Mszach świętych. W przyszły poniedziałek 16. 05. - dzieci z rodzicami udadzą się na Pielgrzymkę do Matki Bożej do Sanktuarium w Ludźmierzu i Zakopanego.

3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, piękne udekorowanie go kwiatami i dekoracją na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać! za złożoną ofiarę na pozłocenie kielicha używanego w czasie Mszy świętej i ofiarę na woskowanie kościoła. Dziękujemy p. Kościelnemu i p. Organiście za pomoc przy próbach z dziećmi.

4. Młodzież z Klas 8, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania jest zaproszona w czwartek na nabożeństwo majowe i Mszę świętą. Po Mszy próba w kościele. Rodziców tej młodzieży zapraszamy na Mszę świętą w piątek 13 maja. Po Mszy spotkanie informacyjne na temat bierzmowania.

5. W najbliższy piątek - 13 maja w naszej parafii rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie. Różaniec o godz. 17.30, Msza o godz. 18.00 i po niej procesja z Figurą Matki Bożej wokół kościoła.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z Klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii świętej. Zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci i ich rodziny w sobotę od 16.30.

7. Dziękujemy wszystkim za przyjecie pielgrzymów na nocleg do swoich domów. Bóg zapłać! naszym władzom samorządowym, dyrekcjom szkół, paniom pracującym w szkołach, naszym strażakom, piekarni z Włosani i Mogilan, za dar pieczywa, parafinowi Jackowi Leśniakowi, za przygotowany posiłek dla pielgrzymów.

8. Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 09.05. – Ur. Św. Stanisława Bp i męczennika, Patrona Polski
Sobota 14.05. – Święto św. Macieja Apostoła
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych.

9. Zachęcamy jednocześnie do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym koleją płyta z tekstem Biblii. W zakrystii można zakupić Ikonę Świętej Rodziny.

10. W obecną niedzielę mogą złożyć ofiarę na sprzątanie kościoła rodziny z Chorowic, rejon – Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las. W przyszła niedzielę prosimy o taka ofiarę rodziny z Chorowic, rejon – Wieś cz. I od p. Mrożków do p. Drożdżów.

11. W minionym tygodniu zmarł: śp. Grzegorz Kamiński z Mogilan – „Dobry Jezu..”.

608150
Dzisiaj: 95
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,126