1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Maja. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Zmiana tajemnic różańca po porannej Mszy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w tym tygodniu w naszych rodzinach przeczytać fragment z Ewangelii św. Marka. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.30. W zakrystii można zakupić Ikonę Świętej rodziny.

2. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godzinie 17:30. Przez wstawiennictwo Matki Bożej będziemy modlić się w intencji Kościoła, naszych rodzin. Zapraszamy do odprawiania tego nabożeństwa w naszych rodzinach lub przy kapliczkach.

3. W obecną niedzielę Rada duszpasterska zbiera ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Czekamy na pozwolenie na budowę ze Starostwa. Dziękujemy za składane ofiary i wpłacane na konto. „Bóg zapłać”!. Dziękujemy wszystkim którzy czynnie uczestniczyli w Peregrynacji Ikony Świętej Rodziny, szczególnie asyście OSP z Mogilan, Bukowa i Konar, prowadzącym modlitwy.

4. Z poniedziałku na wtorek, będziemy w naszej parafii gościć Pieszą Pielgrzymkę z Diecezji Bielsko – Żywieckiej do Łagiewnik. Prosimy o przyjęcie ich na nocleg.

5. We wtorek - 3 Maja, będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i kolejną Rocznicę Konstytucji 3 Maja. Msze święte w naszej parafii, jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy o wywieszeniu narodowej flagi na naszych domach w te pierwsze majowe dni. To wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek w godzinach od 6.00 do 6:30 oraz od 16.30 do 18.00, w piątek od 16.00 – 18.00. Msza święta w Bukowie we czwartek o godz. 17.00 od 16.30 spowiedź. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. W sobotę o godzinie 17:00 różaniec w intencji rodzin prowadzony przez Róże Żywego Różańca zakończony nabożeństwem majowym.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać I Komunię świętą dzieci z Klas III. To szczególne święto nie tylko dla dzieci, ich rodzin, ale całej naszej parafii. Dzieci z Mogilan przyjmą Pana Jezusa na Mszy o godz. 9.30, z Konar - o godz. 11.00, z Bukowa – o godz. 12.30. Otoczmy je naszą modlitwą.

8. W tym tygodniu modlimy się przez wstawiennictwo:
Środa 04. 05. – św. Floriana, męczennika.
Czwartek 05.05. – św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
Piątek 06.05. – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
Wszystkim przeżywającym swoje imieniny i urodziny życzymy opieki ich świętych patronów.

9. W przyszłą niedzielę ofiarę na sprzątanie kościoła i środki czystości mogą złożyć rodziny z Chorowic z rejonu: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy i Siany Las.

10. W minionym tygodniu zmarli: śp. Kazimierz Słomka z Mogilan; śp. Czesław Sułowski, z Włosani. „Dobry Jezu…”.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895