1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszach Świętych pobłogosławienie palm, o godzinie 11:00 uroczysta procesja od dzwonnicy wokół kościoła. Na tej Mszy świętej zostaną przyjęci nowi ministranci do służenia Panu Jezusowi przy ołtarzu. Gratulujemy im samym i ich rodzicom. Po Mszy nagrodzimy wykonawców palm. O godz. 12.00 - Droga Krzyżowa. Dziękujemy naszemu parafianinowi Wojciechowi Strzebońskiemu za prowadzenie tego nabożeństwa. Gorzkie Żale, dzisiaj o godz. 16.00, będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do ciemnicy i grobu Jezusa.
  2. W tym tygodniu dostarczymy paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz osobom z naszego Zespołu Charytatywnego Caritas, dzięki którym dary będą przekazane potrzebującym.
  3. Okazja do spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy, w godzinach 6:00 do 6:30 i od 17:00 do 18:00. Adoracja Pana Jezusa od godziny 17:30. Msza Święta o godzinie 18:00. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty spowiedź od godz. 7.00 – 9.00.
  4. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna się Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00. Przeżywamy wtedy pamiątkę, kiedy Pan Jezus ustanowił w Wieczerniku sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy wieczornej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”. Od godz. 19.00 do 22.00 czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrojcu.
  5. Wielki Piątek - to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i możliwość indywidualnej modlitwy od godziny 7.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15:00, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00; adoracja Krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego. Czuwanie przy Grobie Pańskim rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali. W tym roku będzie całonocne czuwanie wiernych i naszych Ochotniczych Straży, według harmonogramu jak w poprzednich latach przed epidemią. Program czuwania jest na zabranych do domów folderach i w gablocie parafialnej.
  6. W Wielką Sobotę - Ciało Pana Jezusa przebywało w grobie. Na pamiątkę czuwamy i adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Grobie Pańskim. Możliwość indywidualnej adoracji od godziny 7:00 do 17:30. W tym roku poświęcenie pokarmów będzie miało miejsce w kościele w Mogilanach, od godziny 10.00 do 15.30 - co godzinę. Wokół Kapicy w Chorowicach i w Szkole w Konarach o godz. 11.00. W Kaplicy w Bukowie i we Włosani (obok posesji państwa Sułowskich) o godz. 11.30. Wieczorem świętujemy już Zmartwychwstanie Pana Jezusa. O godzinie 18:00 w naszym kościele uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, uroczysty Exultet, Liturgia Słowa, uroczyste Chwała, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy świece, Eucharystia i procesja rezurekcyjna.
  7. W Niedzielę Wielkanocną cieszymy się obecnością Zmartwychwstałego Pana Jezusa pośród nas. Możemy Go spotkać między innymi poprzez wspólne rodzinne wielkanocne śniadanie w naszych domach i na Uroczystych Mszach Świętych w  Mogilanach o godzinie: 7:30, 9:30, 11:00, 17:00. W Bukowie o 8:30.
  8. W Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem w Wielki Poniedziałek po Mszy wieczornej.
  9. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z u. Zakopiańskiej od nr 61 do Rynku i ul. Kwiatowej, za ofiarę 620 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Parkowe Wzgórze. Do składania tych ofiar wrócimy po Świętach Wielkanocnych.
  10. Całej Rodzinie Parafialnej życzymy dobrego i owocnego przeżycia Triduum Paschalnego -Tajemnicy Męki, Śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa przez liczny udział w najważniejszej Liturgii Świętej. W tym roku nie mamy już ograniczeń z powodu epidemii, dlatego zapraszamy do licznego uczestnictwa.
606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894