1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Dominca Laetare”, to znaczy „Cieszcie się”. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", dlatego w liturgii różowy kolor szat liturgicznych. Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 12.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

2. Nasza Grupa Charytatywna w sklepach , organizuje zbiórkę żywności dla biednych i potrzebujących z naszej parafii. Możemy także przynosić żywność do kosza przy ołtarzu św. Franciszka. Przed Świętami w postaci paczki dostarczymy pomoc osobom samotnym i potrzebującym. Dziękujemy za uczestnictwo w pomocy.

3.Msze święte w wieczorne od poniedziałku i przez cały tydzień o godzinie 18.00.

4. W tym tygodniu od Czwartku – 31 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które zakończymy w przyszłą niedzielę 3 kwietnia. Szczegółowy plan rekolekcji i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów oraz na stronie parafialnej. Pan Bóg, daje nam ten szczególny czas łaski i nawrócenia, znajdźmy czas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką. Módlmy się codziennie o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty Księdza prałata Władysława Zązla, spowiedników oraz o obfite owoce łask Bożych dla całej parafii. Dla dorosłych Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30 i 18.00; dla dzieci spotkania przed południem; dla młodzieży z Klas 8, szkół średnich, studiującej, pracującej o godz. 19.30. Apel Jasnogórski dla wszystkich w sobotę o godz. 20.30 /można przynieść świece /.

5. W Bukowie rekolekcyjna nauka dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza dla wszystkich. Spowiedź święta rekolekcyjna w sobotę 02 Kwietnia. Składka w przyszłą niedzielę na cele rekolekcjonisty.

6. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w czwartek – 31.03. na godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie chorych pragnących przyjąć sakramenty święte przed świętami w domach. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do najbliższego czwartku. Chorych w domach odwiedzimy ich w I piątek od godziny 11.00.

7. W pierwszą niedzielę marca Rada duszpasterska zebrała na budowę Kaplicy na cmentarzu 9150 złotych. Dziękujemy za te ofiary zbierane w kościele i wpłacane na konto parafii. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

8. W minioną niedzielę w czasie Koncertu dla Ukrainy zebraliśmy 4200 złotych. „Bóg zapłać!”.

9. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziny do wykonania pięknych tradycyjnych palm. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 wybierzemy najpiękniejsze palmy.

10. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Żary, za ofiarę 1050 złotych na sprzątanie naszego kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan z ul. Zakopiańskiej od nr 128 do 62 i ul. Rzemieślniczej. W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilan, z ul. Zakopiańskiej od numeru 61 do Rynku i ul. Kwiatowej. „Bóg zapłać!”.

11. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej o Tajemnicy Fatimskiej.

 

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119