1. Przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godz. 9.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiara składana na tacę na tym nabożeństwie przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa.

2. Dzisiaj po Sumie o godz. 12.00, w naszym kościele odbędzie się Koncert dla Ukrainy. Wystąpią muzycy z Zespołu Kameralnego Orkiestry Opery Krakowskiej. Podczas koncertu, będą zbierane ofiary na rzecz potrzebujących uchodźców. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim artystom a szczególnie naszym parafianom państwu Wójtowiczom, za zorganizowanie Koncertu.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w każdy piątek po Mszy świętej godz. 7.00, o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, oraz w niedzielę po sumie.

4. W najbliższy Piątek 25 marca będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – obchodzony w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenie się w piękne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego. Deklaracje do podjęcia tej modlitwy można pobrać na stoliku obok Baranków wielkanocnych. Przyjęcie do Duchowej Adopcji będzie na Mszy o godz. 6.30 i 17.30. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek w łączności z biskupami całego świata ofiaruje przez Niepokalane Serce Maryi - Rosję, Ukrainę i cały świat, prosząc o pokój. W tej intencji godz. 16.30 z Różami Różańcowymi i innymi grupami modlitewnymi w naszej parafii odmówimy Różaniec Święty. Na Mszę o godz. 17.30 zapraszamy Oazę.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii planujemy od 31.03. do 3.04. Prosimy o modlitwę o dobre przeżycie. Foldery z programem rekolekcji, z informacjami o Świętach Wielkanocnych obok gazet.

6. Przy ołtarzu świętego Franciszka można zabrać na nasz stół Wielkanocnego Baranka. Z Caritas otrzymaliśmy Baranki po 7 złotych, kto wrzuci większą ofiarę będzie na potrzebujących. Bóg zapłać!.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie Kiermasz Wielkanocny – Rękodzieła Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej z Konar. Naszą ofiarą możemy wesprzeć to dzieło osób niepełnosprawnych. Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni. Msze w przyszłą niedzielę według nowego czasu.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, artykuły o św. Józefie , Jego opiece w tych trudnych czasach. Jest specjalne wydanie o świętym Ojcu Pio w zakrystii w cenie 10 złotych.

9. Dziękujemy za ofiarę 810 zł. na sprzątanie kościoła, rodzinom z Mogilan z ul. Rzymskiej cz.2, i ul. Podgórskiej. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, z Zakopiańskiej od dołu do nr 62 i ul. Rzemieślniczej.

10. W minionym tygodniu zmarli: śp. Anna Chrobak, z Mogilan; śp. Marianna Foltańska z Krakowa; śp. Józefa Szetner, z Mogilan - „ Dobry Jezu…”

 

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112