1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Naszą modlitwą otaczamy Misjonarzy w ramach tygodnia „Ad Gentes”, wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc w krajach misyjnych. Po sumie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tych nabożeństwach. Dzisiaj Msza święta chrzcielna, o godz. 12. 30.

2. W naszej parafii gości Pan Mieczysław Guzewicz, teolog ze Wspólnoty Domowego Kościoła. Na Mszach świętych - po Komunii świętej, głosi katechezę: „Maryja i Józef niezwykłe małżeństwo”. Dziękujemy za jego posługę w Roku Rodziny w naszej parafii. Jest autorem wielu publikacji o rodzinie. Można je nabyć przed kościołem.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek po Mszy świętej rannej około godz. 7.00, o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, oraz w niedzielę po sumie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

4. Spotkanie z Ks. Karolem dla młodzieży z Klas 7, w najbliższy wtorek 15.03. o godz. 16.30 lub 18.30 w salce na nowej plebanii.

5. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w naszej parafii od czwartku 31.03 do niedzieli 3.04. Rekolekcje będzie głosił Ks. Prałat Władysław Zązel.

6. Na zakończenie codziennej adoracji Pana Jezusa modlimy się Nowenną do św. Józefa. W środę 16 marca Nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

7. W najbliższy piątek będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych wypominanych w naszym kościele. Na Mszę o godz. 17.30 i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy rodziny zmarłych w ostatnim miesiącu.

8. Z inicjatywny naszych parafian i muzyków Anny i Pawła Wójtowiczów, w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, w naszym kościele odbędzie się Koncert dla Ukrainy. Wystąpią muzycy z Zespołu Kameralnego Orkiestry Opery Krakowskiej. Podczas koncertu będą zbierane ofiary na rzecz potrzebujących z Ukrainy. Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym dziele. Dodatkowe informacje na plakatach w gablocie. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.30.

9. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej o przeżywaniu Wielkiego Postu. W cenie 10 złotych jest piękny dodatek o św. Ojcu Pio, do zabrania w zakrystii.

10. W sobotę 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy opieki świętych patronów. 11. Dziękujemy za ofiarę 610 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości, rodzinom z Mogilan z ul. Rzymskiej cz.1 i ul. Ogrodowej. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan z ul. Żary.

11. W tym tygodniu zmarli: śp. Łucja Adamczyk, z Krakowa; śp. Jan Sarna, z Chorowici; śp. Helena Kucińska, z Mogilan. Ofiarujmy ich dar modlitwy „Dory Jezu..”

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088