1. Przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Pierwszą miesiąca Marca. Po Mszy porannej zmiana Tajemnic Różańca. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Po sumie - nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiara składana na tacę na tym nabożeństwie na 1, 3 i 6 - przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tych nabożeństwach.

2. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii.

3. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiarę na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. Zebrana ofiara wyniosła 30 905 złotych i została przekazana do Caritasu.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek po Mszy świętej rannej około godz. 7.00, o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, oraz w niedzielę po sumie. Pani katechetce Beacie Kopta dziękujemy za dekorację postną.

5. W przyszłą niedzielę w Kościele obchodzony jest „Dzień modlitwy, postu o solidarności z Misjonarzami” – „Ad Gentes”. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę na pomoc Misjonarzom.

6. W Kościele przeżywamy Rok Rodziny. W przyszłą niedzielę będzie w naszej parafii gościł Pan Mieczysław Guzewicz, ze Wspólnoty Domowego Kościoła. W miejsce homilii na Mszach świętych, po Komunii świętej będzie Katecheza –„Maryja i Józef niezwykłe małżeństwo”. W sobotę na Mszę o godz. 17.30 zapraszamy mężczyzn. Po Mszy będzie spotkanie na temat: „Prawdziwa męskość”. Głoszący katechezy jest autorem publikacji o rodzinie. Po Mszach będzie można je zakupić.

7. Spotkanie do bierzmowania z Ks. Robertem dla klas 8 w najbliższy czwartek o godz. 16.30 lub o 18.30.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, która pomoże nam w rodzinie dobrze przeżywać Wielki Post. W „Gościu niedzielnym” 3 płyta z tekstem Biblii.

9. Dziękujemy rodzinom z Mogilany, z ul. Mogileńskiej cz. 2, ul. Wschodniej, za ofiarę 560 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. W najbliższą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, z ul. Rzymskiej cz. 2 i ul Podgórskiej.

10. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga:
Poniedziałek 07.03. – św. Perpetuy i Felicyty, męczennic
Wtorek 08. 08. - św. Jana Bożego, zakonnika. W tym dniu będziemy się modlić za wszystkie kobiety i dziewczęta w dniu ich święta.

11. W miniony tygodniu zmarli: śp. Józefa Suder z Krakowa, śp. Helena Sechman, z Mogilan, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30 Różaniec, Msza o 14.00; śp. Józefa Strzebońska, z Mogilan, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 Różaniec, o 13.30 Msza. „Dobry Jezu..”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895