1. Przeżywamy 5 Niedzielę Zwykłą. To pierwsza niedziela miesiąca Lutego, po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo na cały miesiąc. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca. Nieszpory o godz. 16.30. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy dzisiaj złożyć ofiarę na budowę Kapicy na cmentarzu. Składamy serdeczne Bóg zapłać! składającym te ofiary w kościele i wpłacającym na konto parafii.

2. W piątek 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z całym Kościołem przeżywamy 30 Światowy Dzień Chorych. Adoracja Pana Jezusa od godz. 16.30, Różaniec w intencji chorych. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich chorych naszej parafii i tych którzy się nimi opiekują. Zapraszamy do tej modlitwy.

3. W ubiegła niedzielę odbyło się spotkanie dla Rady Duszpasterskiej. Ks. proboszcz podziękował osobom, które należały przez lata do tej wspólnoty i przywitał nowe osoby wybrane przez parafian. Do nowej Rady należą następujące osoby: Mogilany: Ks. Józef Milan, Ks. Robert Tupta, Ks. Karol Kolczak, Beata Kopta – katechetka, Adam Stankowski – kościelny, z wyboru parafian należą – Ewa Adamek, Mariusz Baran, Józef Gałaś, Józef Słomka, Wojciech Strzeboński, Marian Sonik, Tadeusz Surówka; z Bukowa: Damazy Wiecheć, Wiesław Gasiński; z Chorowic: Zbigniew Kępiński, Kazimierz Papież; z Konar: Agnieszka Sarga – Górowska, Stanisław Kuciński; z Kulerzowa: Emilia Szafrańska, Stanisław Gubała; z Włosani: Bogusław Szefer, Józef Najder. Bardzo dziękuję wszystkim nowo wybranym za przyjęcie tego wyboru. A wszystkim którzy brali udział w wyborach dziękujemy.

4. W przyszłą niedzielę przez kolejne 3 Niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać Nabożeństwo 40-to Godzinne, wynagradzające Panu Bogu za nasze grzechy. Adoracja Pana Jezusa będzie trwała pomiędzy Mszami świętymi o godz. 8.30 do 12.30 i popołudniu do Mszy o godz. 17.00. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkie grupy modlitewne i poszczególne części naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 12. 30 będzie Msza święta z przyjęciem przez dzieci sakramentu chrztu.

5. W tym tygodniu nie ma spotkań dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania

6. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie, które tak pięknie ukazują tajemnicę ludzkiego życia.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan, z ul. Skawińskiej, Parkowej i Bloki, za ofiarę 520 złotych na sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę prosimy od troski o kościół - w postaci składki, rodziny z Mogilan – Podedwórze cz. 2.

8. W tym tygodniu wspominamy:
Czwartek 10.02. - św. Scholastyki, zakonnicy

9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Honorata Ożóg, z Bukowa; śp. Julian Przybyło z Bukowa; śp. Kazimierz Król, z Chorowic; śp. Piotr Pitala, z Konar; śp. Stanisław Gąsior z Mogilan, tata Ks. Piotra.

 Adoracja Pana Jezusa 40 Godzinne Nabożeństwo
przez trzy Niedziele - 2022 rok

Niedziela - 13. 02. 2022 rok

8. 30 - Mogilany Środek Wsi 13.30 - Od Kościoła do Wiaduktu, Podstyr, Łobzów 14.00 - Ul. Świątnicka, Działy, Skrzyszów 15.00 - Ul. Zakopiańska 16.00 - Ul. Parkowe Wzgórze, Podedworze

Niedziela - 20. 02. 2022 rok

8.30 - Chorowice
12.00 - Kulerzów 13.00 - Włosań
14.00 - Uczniowie ze Szkoły Podstawowej od Klasy I - VI
15.00 – Młodzież przygotowująca się do bierzmowania Klasy VII i VIII i służba liturgiczna ołtarza
16.00 - Zespół Mogilnie i ul. Rzymska

Niedziela - 27. 02. 2022 rok
- Kaplica w Bukowie 9.30- 12.00

8.30 - Konary,
12.00 - Żary 13.00 - Za Górą, ul. Celiny i Osiedlowa
14.00 - Od Agronom do bloków i od Kościoła do Ośrodka Zdrowia
15.00 - Świecki Zakon św. Franciszka
16.00 - Oaza, młodzież ze Szkół Średnich i pracująca i pozostałe grupy modlitewne

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116