1. Przeżywamy 4 Niedzielą Zwykłą. Nieszpory o godz. 16.30. Po Mszy wieczornej spotkanie na plebanii dla Rady duszpasterskiej - obecnie działającej i nowo wybranej przez parafian.

2. W minionym tygodniu zakończyliśmy w kościele nasze modlitewne spotkania, na których gromadziły się rodziny naszej parafii prosząc o Błogosławieństwo Boże. Jako wasi duszpasterze dziękujemy za waszą obecność, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę św. w intencji rodzin. Kto nie otrzymał modlitwy z Błogosławieństwem może ją zabrać obok gazet, kadzidło i poświeconą kredę przy ołtarzu ś. Bartłomieja.. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiarę na naszych lektorów i ministrantów, jako podziękowanie za ich służbę przy ołtarzu.

3. W Środę 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze święte w tym dniu w Mogilanach przed południem o godz. 6.30 oraz 9. 30 a po południu o 15.30 i 17.30. W Bukowie - Msza święta o godz. 16.30. Na Mszach świętych poświęcenie świec – gromnic. Prosimy na świece założyć osłonki, aby nie polać woskiem ławek i wykładzin do siedzenia. Na Mszę o godz. 17.30 zapraszamy Oazę i służbę Liturgiczną, po Mszy prośmy młodzież o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży, dorosłych - we czwartek od godz. 16.30 a w piątek - rano od 6.00, po południu od 16.00. W Bukowie w Kaplicy spowiedź we czwartek od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta. W piątek adoracja Pana Jezusa od 16.30 zakończona nabożeństwem. W sobotę przez Niepokalane Serce Maryi będziemy modlić się w intencji rodzin, w sposób szczególny będziemy polecać rodziny oczekujące narodzin dzieci. Od godz. 16.30 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.

5. W pierwszą niedzielę stycznia Rada duszpasterska zebrała 9 500 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Myślenickiej, Krakowskiej i Dębowej z ofiarę 90 złotych na sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę do troski o kościół, w postaci ofiary złożonej na tacę do kopert z podpisem, proszone są rodziny z Mogilan – Podedwórze część I.

7. Wychodząc z kościoła zakupmy prasę katolicką. O powołaniu zakonnym.

8. W tym tygodniu modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo:
Poniedziałek - 31. 01.- św. Jana Bosko, kapłana i wychowawcy młodzieży.
Czwartek -03. 02. - św. Błażeja, bp i męczennika – patrona chorych na gardło.
Sobota - 05.02. - św. Agaty, dziewicy i męczennicy- pobłogosławienie chleba i
wody.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895