1. To już trzecia niedziela naszej wspólnej modlitwy, w ramach 40-godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy przebłagalnej Boga Miłosiernego za grzechy, /a zwłaszcza: za wielkie zło z powodu pijaństwa, narkomanii oraz grzechów przeciw życiu i czystości i innych grzechów osobistych i narodowych a także lekceważenie niedzieli i świąt/. Na określoną porę prosimy tę część Parafian, której Róża Różańcowa przewodniczy i prowadzi modlitwy. Dzisiaj po Mszach Świętych i do g.17,00, adorujemy Pana Jezusa według porządku /na oddzielnej kartce ……/.

2. Dziś po Mszy o g. 7,30 Zmiana tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn. Dziękujemy za ofiary na ręce członków Rady duszpasterskiej na potrzeby naszej świątyni, a zwłaszcza nowych prac renowacyjnych. Przed nami sprawa organów i pokrycia dachu nad obejściem oraz kaplicy w Chorowicach. Wypraszamy Dla Was Błogosławieństwo Boże.

3. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 5 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, jałmużny i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu serc do owocnego przeżycia radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy we środę na Msze święte o g. 7,30, 9,30.15,30 i 17,30 oraz w Bukowie o 16,30. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi aby to był „Dzień postu i modlitwy w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej i ustanie prześladowań chrześcijan na świecie” Ofiarą na tacę wesprzemy pomoc humanitarną świadczoną tam żyjącym w nędzy i głodzie. Bóg zapłać.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60. rokiem życia. Inni także mogą włączyć się w ten akt pokutny. Wszyscy w czasie W. Postu i w każdy piątek roku winni powstrzymać się od udziału w zabawach, dyskotekach i od 14. roku życia od pokarmów mięsnych w każdy piątek.

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

6. Jednocześnie w ciągu tego tygodnia i będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa pod hasłem: „Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Nasze modlitwy i postanowienia abstynenckie wpisujmy do Księgi Trzeźwości znajdującej się na ołtarzu św. Bartłomieja.

7. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką prze¬mierzamy Drogę Krzyżową – rano o g.7,00, /wcześniej o 6,30 Msza święta/ i po południu o g.18,00 /także wcześniej o 17,30 Msza św./, oraz w niedzielę po Mszy o 11,00. Dla młodzieży specjalna droga krzyżowa w piątek o g. 19,00. Dla dzieci Droga krzyżowa w soboty o g.9,00. W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską na Nabożeństwie Gorzkich Żali o g. 16,00, na które zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

8. Przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Udział w adoracji od g. 16,30 i Mszy św. niech będzie naszym dziękczynieniem za dar eucharystii i kapłaństwa oraz prośbą o nowe powołania. Od g. 16,00 spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży. Po mszy spotkanie Zespołu Charytatywnego Caritas. W I piątek podejmujemy spowiedź i komunię wynagradzającą za grzechy od 6,00 i od 15,30 zwłaszcza młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dorosłych. Na Mszy św. o g. 17,30 razem dziećmi i młodzieżą, rodzicami i nauczycielami wypraszamy Błogosławieństwo w nauce.

9. Serdecznie Bóg zapłać kierujemy do rodzin z Bukowa, części końcowej, które sprzątały naszą świątynię. Na obecny tydzień troskę o kościół w sobotę teraz w W. Poście od g. 9,30 powierzamy rodzinom z Mogilan – Oś. Parkowe Wzgórze 1-49.

10. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie: najmłodszym – Jaś, dzieciom - Mały Gość, młodzieży – Droga, narzeczonym małżonkom –Miłujcie się, wszystkim stałe tygodniki. Ponadto dziś polecamy kolejny numer CHIT – Chrystus i Ty /1,99 zł/ z tematem kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII oraz pięknym plakatem Świętego.

11. Odeszli do wieczności: + Stanisław Kotaś z Konar lat 82 i + Walenty Strzeboński z Mogilan lat 81, którego pogrzeb będzie jutro o g. 14,00. Dobry Jezu…

607134
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,110