1. W 2 Niedzielę rozpoczynamy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy modlitwę Jezusa z Wieczernika: „Ojcze proszę, aby byli jedno”. Na Mszach świętych w tygodniu będziemy modlić się o dar jedności chrześcijan. Za dar takiej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj, o godz. 16.30 - Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka.

2. W poniedziałek 17 Stycznia przeżywamy XXV Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce.

3. Zapraszamy codziennie na Adorację Pana Jezusa o godz. 17.00 i na Mszę św. o godz. 17.30 te rodziny, które będą modlić się o Błogosławieństwo Boże. Z racji epidemii odwiedziny duszpasterskie – „Kolęda”, ma miejsce na modlitwie w kościele. Po otrzymaniu pamiątkowego obrazka z modlitwą, poświęconej kredy z kadzidłem, cała rodzina modli się w swoim domu. Można jeszcze zgłosić rodziny które chcą poświecić nowe domy, albo potrzebują rozmowy duszpasterskiej.

4. Pragniemy poinformować, że po rozpisaniu intencji Mszy świętych pogrzebowych za ubiegły rok i rezerwacji do września tego roku książka intencji mszalnych jest uzupełniona. Zachęcamy, aby w każdą środę w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, polecać intencje: o zdrowie, jubileuszowe, urodzinowe, za zmarłych, pisząc je na kartkach i wrzucając do skarbony przed Obrazem Matki Bożej. Została rozpisana ksiązka na 2023 rok do rezerwacji Mszy świętych. Z intencji pogrzebowych w parafii odprawiamy 5 Mszy świętych, inne przekazywane są do odprawiania poza naszą parafią. Prosimy, aby rodziny zamarłych uczestniczyły w tej modlitwie.

5. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gość Niedzielny z drugą płytą z fragmentami z Biblii, Niedziele.

6. Dziękujemy za ofiarę 140 zł. na sprzątanie kościoła z Mogilan z ul. św. Bartłomieja i Słowiańskiej. W przyszłą sobotę do troski o naszą świątynię proszone są rodziny z Mogilan z ul. Myślenickiej, Krakowskiej i Dębowej.

7. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
Poniedziałek 17. 01. - św. Antoniego, opata.
Środa 19.01. - św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
Piątek 21. 01. - św. Agnieszka, męczennica.

8. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i wszystkim parafianom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa. Na rozpoczynające się ferie zimowe, życzymy dzieciom, młodzieży i dorosłym opieki Bożej. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i spotkaniu z Panem Bogiem na Mszy świętej.

9. W minionym tygodniu zmarła śp. Marianna Ziemba, z Mogilan; śp. Janusz Zmysłowski, z Mogilan, jego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 Różaniec, o 13.30 Msza święta. Polecamy ich w modlitwie – „Dobry Jezu..."

 

606921
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,897