1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Do czwartku roraty o godz. 17.30, w piątek roraty rano - o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. W piątek nie ma Mszy św. o godz. 17.30 - z racji Wigilii w naszych domach. Spowiedź święta od poniedziałku do czwartku od godz. 6.00 rano, od 16.30 do 18.00. W Kaplicy w Bukowie spowiedź we wtorek od godz. 18.30 do 19.00. U młodzieży z Oazy można zabrać poświęcone sianko.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. W Piątek o godz. 24.00 - zapraszamy na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcimy przychodzącego Pana Jezusa. Ofiara z tej Mszy przeznaczona na Fundusz Obrony Życia S.O.S.

4. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia - Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W niedzielę - 26. 12. dodatkowa Msza święta z przyjęciem przez dzieci chrztu świętego o godz. 12.30. Na zakończenie Mszy świętych poświęcenie owsa.

5. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25-lecia prośmy o zgłoszenie w zakrystii. W Święto Świętej Rodziny - 26 grudnia w niedzielę, na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w ich intencji i ich rodzin.

6. Po Świętach od Poniedziałku 28.12. - rozpoczniemy w kościele spotkania kolędowe z poszczególnych rejonów i Błogosławienie rodzin w naszej parafii. Harmonogram tych spotkań z życzeniami, jest umieszczony na stronie internetowej parafii i gablotach parafialnych. Podamy w kościele na dany tydzień w Boże Narodzenie.

7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej opisującej tajemnicę Bożego Narodzenia. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te radosne dni Bożego Narodzenia. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imienny – panu kościelnemu Adamowi, składamy serdeczne życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary – 1190 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości z Mogilan: z ul. Spacerowej, Zakopiańskiej i Leszka Białego. W Nowy Roku podamy kolejny rejon odpowiedzialnych za troskę o kościół.

9. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Czesława Perełkowicz, z Mogilan, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30 Różaniec, o 14.00 Msza św. – „Dobry Jezu…”.

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118