1. Dzisiaj 2 Niedziela adwentowego czuwania. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Po Mszy porannej - zmiana tajemnic Różańca. Zapraszamy do udziału w Nieszporach godz. 16.30. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek - przy wyjściu kościołem wspomagają Ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie. Dzisiaj na ręce Rady duszpasterskiej można złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 12.30, z udzieleniem sakramentu chrztu świętego.

2. Naszych Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych, zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.30 odkrywając „Drogę do Betlejem”.

3. 8 Grudnia – w środę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele w Mogilanach o godz. 6.30, 15.30, 17.30, a Kaplicy w Bukowie o godz. 16.30. Od godz. 12.00 do 13.00, w tym dniu Maryja prosiła o modlitwę – tak zwana „Godzina Łaski”, o tym czasie będzie otwarty nasz kościół. Zachęcamy do modlitwy w naszych rodzinach. Ofiara z tacy w tym dniu przeznaczona na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcimy dzieciom z Klasy III medaliki, prośmy rodziców, aby zakupili medaliki dzieciom, które jeszcze nie mają. Po Mszy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W przyszłą niedzielę 12 grudnia, o godz. 12.00 w sali na plebanii, będzie pobranie przez panią krawcową miary dla dzieci które chcą uszyć nowy strój komunijny.

4. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas - poprzez pobranie przy ołtarzu św. Franciszka świecy – Duża – 13 a Mała - 7 złotych. Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas, właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które przekażemy ubogim. Jest to nasz uczynek miłosierdzia. Przy ołtarzu św. Bartłomieja można pobrać do naszych domów piękne Kalendarze na Nowy Rok 2022. Bóg zapłać! za dobrowolną ofiarę.

5. W tym tygodniu spotkanie w grupach dla młodzieży z Klasy VIII, we czwartek o godz. 16.30 lub 18.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela – cena 8 złotych.

7. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Poniedziałek 06.12. - św. Mikołaja, biskupa, patrona dobroci.
Wtorek 07. 12. - św. Ambrożego, biskupa, Doktora Kościoła – patrona pszczelarzy. Wszystkich pszczelarzy zapraszamy na Msze świętą w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
Czwartek 09.12. - św. Jana Diego, któremu Matka Boża ukazała się w Guadalupe.

8. Dziękujemy rodzinom z Mogilan - cz. Łobzów II, za ofiarę 580 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. W tym tygodniu o ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, z ul. Spacerowej, Leszka Białego, Zakopiańskiej.

9. Zmarli w tym tygodniu: śp. Piotr Hełmecki, z Mogilan, śp. Sabina Turkoitsch z Mogilan, śp. Józefa Dziubras, z Kulerzowa, jej pogrzeb, we wtorek o godz. 13.30 Różaniec - o 14.00 Msza św., śp. Stanisław Surówka, z Mogilan, jego pogrzeb w środę o godz. 13.30 Różaniec - o 14.00 Msza św..– „Dobry Jezu…”.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895