1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu – Nowego Roku Liturgicznego. Na Mszach św. poświęcamy opłatki, które P. Kościelny i P. Organista, rozniosą do naszych rodzin. To szczególny znak jedności z naszą parafią. Od ołtarza z naszego kościoła trafią na nasze wigilijne stoły. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji – to część ich wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. Zapraszamy o godz. 16.30 do udziału w Nieszporach. Spotkanie istniejącej Rady duszpasterskiej dzisiaj po Mszy wieczornej o godz. 18.00.

2. Adwent - to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Razem z Maryją dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Można jeszcze zgłosić osoby do Rady Duszpasterskiej.

3. W pierwszą niedzielę Listopada zebraliśmy 13 540 złotych na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! za waszą hojność i otwarte serca. Wychodząc z kościoła w przyszłą niedzielę na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na ten cel.

4. Msza o Najświętszej Maryi Pannie – „Roraty”, przygotuje nas do Świat Bożego Narodzenia, o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Także codziennie rano o 6.30 dla tych, którzy nie mogą popołudniu. W poniedziałek dzieci otrzymają plansze podobną do dekoracji w kościele, będziemy w tym roku odkrywać Drogę do Ziemi Świętej, w której Narodził się Pan Jezus. Dzieci codziennie otrzymają obrazki do planszy. Robiąc serduszka będą mogły zabrać Figurę Matki Bożej, aby modlić się w rodzinach.

5. Przyszła druga Niedziela Adwentu, jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca dla należących do tej Wspólnoty.

6. Pamiętajmy o wsparciu najuboższych - zwłaszcza dzieci, choćby przez pobranie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Caritas. Świece otrzymaliśmy małe - po 7 zł, - duże 13 zł. - kto złoży większą ofiarę, będzie ona przeznaczona na ten cel. Świece od przyszłej niedzieli.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota miesiąca, adoracja od 16.30. Zapraszamy do spowiedzi i na nabożeństwa dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spowiedź w czwartek, piątek od godz. 6.00 – rano, o godz. 16.00 po południu. We czwartek Bukowie spowiedź o godz. 16.30, Msza św. o 17.00. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Będzie to ostatnie spotkanie przed Świętami. Można jeszcze zgłosić chorych.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan z rejonu - Łobzów II, za ofiarę na sprzątanie. Bóg zapłać!. Dziękujemy rodzinie Panek z Włosani, za zakupione zielone drzewka na ołtarze, rodzinie Emilii Szafrańskiej za dekorację wieńca adwentowego. W najbliższą sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulic: Cichej, Świątnickiej, Kolberga. Ofiarę można złożyć na tacę.

9. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie - mówiące o przeżywaniu Adwentu. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięczniki: Różaniec.

10. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
Wtorek 30. 11. - Święto św. Andrzeja Apostoła Piątek 03. 12. - św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
Sobota 04. 12. - św. Barbary, męczennicy

11. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świetnych patronów.

12. W minionym tygodniu zmarli: śp. Alicja Frankowska, z Bukowa, jej pogrzeb w poniedziałek 13.30 - Różaniec o 14.00 - Msza św. „Dobry Jezu..”

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088