1. Przeżywamy 32 Niedzielę Zwykłą. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z modlitwą za zmarłych i Błogosławieństwem na nowy miesiąc. Po Mszy porannej zamiana Tajemnic Różańca. Zapraszamy dzisiaj na Różaniec za zmarłych o godz. 16.30. Dzisiaj modlimy się za Kościół Prześladowany – naszych braci i siostry cierpiących za wiarę. Z ofiar składanych na tacę przeznaczymy część na pomoc prześladowanym. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 - dodatkowa Msza święta z przyjęciem przez dzieci chrztu świętego.

2. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.00 - Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zakończona modlitwą za naszych bliskich zmarłych w wypominkach.

3. 11 Listopada, we Czwartek - przeżywamy Święto Niepodległości Polski. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.30 w intencjach Ojczyzny. Wcześniej godz. 17. 00 - Różaniec w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

4. We czwartek patronuje Kościołowi - św. Marcin, biskup. Święty Marcin jest patronem naszego rodaka księdza Marcina, z tej okazji życzymy solenizantowi wiele Bożych łask i opieki świętego Marcina.

5. W tym tygodniu z racji Święta Niepodległości nie ma spotkań do bierzmowania dla klasy VIII.

6. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele V Dzień Ubogich. Wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek ludzi najbardziej potrzebujących pomocy. Prosimy o zgłaszanie na parafię osób starszych, samotnych, którzy potrzebują pomocy charytatywnej.

7. Polecamy pisma katolickie, Niedziela, Gość Niedzielny, „ O Niepodległości naszej Ojczyzny”, „Mocy Kultury”.

8. Na spotkaniu Rady duszpasterskiej 24. 10. 2021 roku omówiono:
a. Temat dotyczący Synodu w Kościele i zaangażowania naszej parafii.
b. Pan architekt Kaplicy na cmentarzu, zobowiązał się do złożenia projektu w Starostwie do końca Listopada bieżącego roku. Opóźnienia wynikały dodatkowych badań geologicznych i przyłączenie wody pod hydrant.
c. Ustalono formę sprzątania kościoła z poszczególnych rejonów po rocznej przerwie spowodowanej epidemią. Panu kościelnemu z małżonką dziękujemy za roczną troskę o kościół, podjęli się nadal sprzątać nasz kościół. Tak jak w innych parafiach, ofiarę na ten cel będą mogli składać parafianie z wymienionych rejonów ogłaszanych na daną niedzielę. Taka troska o kościół przypada raz w roku. Ofiara będzie składana na tacę do koperty z podpisem „sprzątanie kościoła”, można napisać imię i nazwisko rodziny składającej.
d. W Listopadzie chcemy dokonać wyboru nowej Rady Duszpasterskiej. W przyszłą niedzielę będzie można u ministrantów pobrać kartki z pieczęcią parafii. Na kartkach proszę napisać nazwisko, imię i miejscowość w której mieszaka proponowana osoba. Prosimy zgłaszać osoby obdarzone zaufaniem, zaangażowane w życie naszej parafii, uczęszczające na Mszę świętą. Proponujemy po 2 osoby z: Bukowa, Kulerzowa, Chorowic, Konar, Włosani, a 6 osób z Mogilan.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Wtorek 09. 11. - święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie
Środa 10.11. - św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła
Piątek 12.11. - św. Jozafata, biskupa, męczennika
Sobota 13.11 - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna –
pierwszych męczenników Polski

10. Odeszli do wieczności: śp. Jerzy Radomski z Krakowa – „Dobry Jezu…”

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895