1. Obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili i za nas troszczących się dzisiaj o świątynie, przez modlitwę i składane ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste „ Te Deum.”. Dzisiaj ostatni Różaniec misyjny o godz. 16.30, Msza święta o 17.00.

2. W Poniedziałek 1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę z jedną dodatkową Mszą św. o godz. 14.00 na cmentarzu - za wszystkich zmarłych. Po Mszy św. procesja, w czasie której będziemy się modlić przy czterech stacjach, odczytując imiona zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych i poświęcenie Figur Jezusa Zmartwychwstałego, św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież.

3. We wtorek 2. 11. – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00 – z procesja wokół kościoła. Po południu o godz., 15.30 i 17.30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/.

4. Od wtorku do czasu wiosny - Msza św. wieczorna w naszym kościele o godz. 17.30. Adoracja codzienna od godz. 17.00. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobota miesiąca, Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00. Zapraszamy do spowiedzi świętej od godz. 6.00 rano i godz.16.00. Różaniec za zmarłych w sobotę prowadzą Róże różańcowe, Msza św. o godz. 17.30. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w I sobotę od godz. 9.00. W kaplicy w Bukowie Msza św. w Czwartek o godz. 17.00, spowiedź od 16.30.

5. Od poniedziałku do dnia 8 listopada można uzyskać Odpust Zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez ten czas ośmiu dni i cały listopad - codziennie 15 minut przed Mszą św. modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych. Do 8 listopada po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa na cmentarzu - na którą serdecznie zapraszamy.

6. Dziękujemy za składane ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu w kościele i wpłacane na konto. W pierwszą niedzielę października zebraliśmy 9 750 złotych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

7. Polecamy prasę katolicką – artykuły o dążeniu do świetności i modlitwie za zmarłych, jak umierali święci. Nowożeńcom dziękujemy za dar pięknych kwiatów do naszej świątyni.

8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Czwartek 04.11. - św. Karola Boromeuszka, biskupa. To dzień imienin Ks. wikariusza Karola Kolczaka. Z okazji imienin życzymy wiele Bożych łask , zdrowia i opieki świętego Karola. Naszymi życzeniami niech będzie nasza modlitwa.
Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

9. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Nowak z Krakowa. „Dobry Jezu...”

 

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118