1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały tydzień modlili się w kościele i w naszych domach w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. Na Msze o godz. 9.30 zapraszamy Klasy 6,7.8, pozostałe dzieci zapraszamy o godz. 11.00, aby modlić się w ich intencjach przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki. Tą modlitwą rozpoczniemy duchowe przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej i sakramentu bierzmowania. Po tych Mszach wręczenie deklaracji dla dzieci i młodzieży. Dzisiaj Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

2. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od klasy 3 szkoły podstawowej wzwyż zapraszamy na przygotowanie w soboty o godz. 10.00 do zaszczytnej posługi ministrantów. Pełniący służbę ministranci i lektorzy mają spotkania formacyjne w soboty o godz. 9.00. Natomiast dziewczynki i chłopców chętnych do śpiewu w scholii również w soboty o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich młodych do Ruchu Światło-Życie – „Oazy”.

3. Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w środę o godz. 15.00.

4. W piątek 24 września, jak co miesiąc po Mszy porannej i przed wieczorną zapraszamy na comiesięczną Nowennę do Św. Bartłomieja.

5. W najbliższą sobotę 26 września będziemy przeżywać XII Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium w Łagiewnikach. Zapraszam Zelatorki, Zelatorów i należących do Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godz. 10.00, Msza święta o 12.00. Dokładne informacje na planszy w gablocie parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie się modlił i głosił Słowo Boże na temat rodziny - Ks. Edward Hodurek – palotyn.

7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać wiarę w naszych rodzinach. Piękne artykuły o Matce Bożej z Lasalett.

8. W TYM TYGODNIU WSPOMINAMY :
Poniedziałek 20. 09. - św. Andrzeja Kim i męczenników z Korei.
Wtorek 21.09. - Święto św. Mateusza, apostoła, ewangelisty.
Środę 22.09. -. bł. Bernardyny Jabłońskiej, zakonnicy.
Czwartek 23.09. - św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

10. W tym tygodniu zmarł + śp. Stanisław Pokuta z Konar, pogrzeb we wtorek o 13.30 różaniec o 14.00 Msza święta . „Dobry Jezu…"

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896