1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy świętej Adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo. Łączymy się duchowo z Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie trwa Uroczystość ogłoszenie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Łączmy się duchowo z tym wydarzeniem przez środki przekazu. Nieszpory o godz. 16.30.

2. W najbliższy poniedziałek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, o 18:00 Msza Święta, po niej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej

3. Od tej niedzieli przeżywamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blaski Ojcostwa” W ciągu tygodnia modlitwą otaczamy szczególnie dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i katechetów.

4. We wtorek przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o 6:30 i 18:00. O godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce.

6. We Czwartek po Mszach świętych Nowenna przez wstawiennictwo do Św. Jana Pawła II, w intencji rodzin, za wszystkie mamy w błogosławionym stanie.

7. W piątek Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem Msza Święta w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele i zmarłych w ostatniego miesiąca. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci byłych proboszczów: śp. Ks. Józefa Żurawika – (42 rocz.) i Ks. Tadeusza Hańderka (11 rocz.) – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

8. W sobotę przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu o godzinie 10.00, będzie sprawowana Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego Oazy, Scholii. Po Mszy spotkanie w ogrodzie lub salce i zapisy do tych grup. Zakończenia spotkania około godz. 12.30.

9. W przyszłą niedzielę w naszej Diecezji - przypada Dzień Młodzieży i modlitwy przez wstawiennictwo św. Staniała Kostki. Zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę o godz. 9.30 - młodzież klas 6,7,8, po niej spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania - wręczenie deklaracji. Wszystkie dzieci młodsze zapraszamy na Mszę o godz. 11.00, po niej spotkanie dla dzieci i rodziców z Klas 3 przygotowujące do I Komunii świętej. Po Mszach młodzież będzie zbierać przed kościołem do puszek ofiary na ich formację w grupach, w naszej parafii i dekanacie.

10. Pielgrzymka Mężczyzn do Częstochowy – „Oblężenie Jasnej Góry” w przyszła sobotę - zachęcamy do tej pielgrzymki do Matki Bożej.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza święta w Kaplicy w Chorowicach.

12. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznych wspominamy:

• Środa – NMP Bolesnej
• Czwartek – Świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa
• Piątek – Św. Roberta Bellarmina – biskupa i doktora Kościoła. To dzień imienin Księdza wikariusza Roberta Tupty. Życzymy Mu wiele Bożych łask i opieki świętego patrona.

13. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

14. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej tak pięknie ukazującej życie nowych Błogosławionych.

15. W tym tygodniu zmarł: śp. Władysław Kruk. „Dobry Jezu…”

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893