1. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. Bp Antoniego Długosza z Częstochowy, za gaszone Słowo Boże i celebrację Uroczystej Sumy o godz. 11.30 i Ks. Kanonika Józefa Pochopnia z Głogczowa, który świętuje 50 rocznicę kapłaństwa. Życzymy Ks. Biskupowi i Jubilatowi Błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze biskupiej i kapłańskiej. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana - prał. Piotra Kluski z Sieprawia.

2. Bóg zapłać! składamy: służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, Scholii, Chórowi Mogilanom, Zespołowi Mogilanie, naszym Strażakom, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Księżom Robertowi, Karolowi, Marcinowi, Pani Beacie – katechetce za przygotowanie tej uroczystości, Radzie duszpasterskiej. Panu kościelnemu Adamowi z małżonkom, panu organiście Markowi, składającym życzenia. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe z Kulerzowa i Mogilan, kobietom za ich przygotowanie, za kosze z warzywami, owocami. Władzom samorządowym naszej Gminy – z Panem Wójtem, radnym naszej Gminy, wszystkim sołtysom. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie. Niech Pan Bóg obdaruje was potrzebnymi łaskami. Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja, po nim Msza o godz.17.00.

3. 1 Września – w środę rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy na Mszę świętą dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję, nauczycieli. Msza w kościele w Mogilanch o godz. 8.00 - dla dzieci młodszych i dla dzieci ze Szkoły w Konarach, dla starszych dzieci o godz. 9,30. W Kaplicy w Bukowie Msza św. o godz. 9.00. Spowiedź święta dla dzieci, młodzieży, rodziców we wtorek od godz. 16.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w te dni od 6.00 rano i od godz. 16.30 do 18.00, zapraszamy dzieci z klas 4, które rozpoczynają I piątki miesiąca. Msza w Kaplicy w Bukowie o godz. 17.00 od 16.30 spowiedź święta. Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże w intencji rodzin, dzieci i młodzieży o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w Sobotę od godz. 9.00.

5. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszwwski zaprasza w przyszłą Niedzielę na XXIX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Udajmy się do Matki Bożej, aby Jej zawierzyć nasze rodziny.

6. Dziękujemy za zebrane ofiary na budowę Kapicy na cmentarzu. W sierpniu zebraliśmy 10 270 złotych. W przyszłą niedzielę na ręce Rady duszpasterskiej będzie można złożyć ofiarę.

7. W przyszła niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca.

8. Polecamy dla rodzin pisma katolickie: Gościa Niedzielnego – piękny artykuł o przygotowaniu do beatyfikacji Ks. Kard, Stefana Wyszyńskiego, Niedzielę.

9. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

Środa - bł. Bronisławy, zakonnicy
Piątek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża, Doktora Kościoła

Wszystkim przeżywającym imienny życzymy opieki świętych patronów.

 

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093