1. Przeżywamy 21 Niedzielę Zwykłą. Na godz. 16.30 zapraszamy na adorację i Nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień, abyśmy się duchowo przygotowali do uroczystości odpustowej. Wspomnienie Matki Bożej Królowej.

2. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą Niedzielę 29 Sierpnia. Uroczystą Sumę o godz. 11.30, będzie celebrował Ks. Bp Antoni Długosz, z Częstochowy i Ks. Kanonik Józef Pochopień z Głogoczowa, który w tym roku świętuje 50–tą rocznicę kapłaństwa.
Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie , naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dzieci komunijne w komunijnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Zachęcamy do wykonania wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu wszystkich parafian za tegoroczne plony. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, które kończą wakacje, rodziców i starszych. Spowiedź codziennie od 17.30, w sobotę o godz. 17.00 – 18.00

3. W najbliższą Sobotę 28. 08. w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie Pielgrzymka młodzieży oazowej, służby liturgicznej. Zachęcamy młodzież z naszej parafii, która uczestniczyła w rekolekcjach i chętnych, do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Można się zapisać na autokar dzisiaj w zakrystii po Mszach świętych i do najbliższego czwartku. Msza św. o godz. 10.00. wyjazd z rynku o godz. 8.15.

4. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej. Piękne artykuły na temat rodziny, tak często w obecnych czasach niedocenianej a niekiedy przez dzisiejsze prądy i ideologie wręcz zwalczanej.

5 W liturgii Kościoła wspominamy w:
Poniedziałek - św. Róży z Limy
Wtorek - św. Bartłomieja A, naszego patrona- w naszej parafii uroczystość. Środa - św. Ludwika, króla Czwartek - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
Piątek - św. Moniki
Sobota – św. Augustyna , bp i doktora Kościoła
Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów. Przeżywającym czas wakacji życzymy Bożego błogosławieństwa.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116