1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy świętej poświęcenie bukietów kwiatów, ziół, owoców które są Bożym darem wyrosłym na naszej ziemi. Nieszpory o godz. 16.30.

2. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na powodzian w naszym dekanacie. W ubiegłą niedzielę zabraliśmy 7 965 złotych. Ofiary zostały przekazane księżom proboszczom zalanych miejscowości, aby je jako dar dali pokrzywdzonym rodzinom.

3. W Poniedziałek 16. 08. po Mszach świętych - Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji parafii, rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka.

4. W piątek - będziemy prosić o dar Miłosierdzia Bożego w Nowennie po Mszach świętych. Po wieczornej Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypominanych w naszym kościele, szczególnie tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy rodziny zmarłych do modlitwy.

5. Odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Apostoła będziemy przeżywać w ostatnia Niedzielę 29 Sierpnia.

6. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać wiarę w naszych rodzinach.

7. W liturgii Kościoła wspominamy w:
Poniedziałek - św. Stefana, króla Węgier.
Wtorek - święto św. Jacka, kapłana
Piątek - św. Bernarda, opata doktora Kościoła
Sobota - św. Piusa X, papieża

8. Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów. Przeżywającym czas wakacji życzymy Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy naszej parafiance Emilii Szafrańskiej z Kulerzowa, za piękne kosze z kwiatami, ziołami i owocami zdobiące nasz kościół.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczność: śp. Krzysztof Ogiela z Kulerzowa. Ofiarujmy mu dar modlitwy - „Dobry Jezu…”

 

 

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112